Moderná kúpeľňa

Kúpeľňa hlavný 2

Dôležitým prvkom pri zariaďovaní kúpeľne je okrem jej estetického vzhľadu aj materiál, ktorý použijeme pri zariaďovaní. Či už ide o dlažbu, sanitárne vybavenie, alebo nábytok dôležitá je kvalita, vysoká odolnosť a ľahká údržba materiálu. Veľmi výhodné je, ak sa tieto vlastnosti skĺbia do jedného a my si môžeme vychutnávať príjemnú a luxusnú atmosféru samotnej kúpeľne.

Sanitárny nábytok v konzervatívnejšom prevedení Samozrejme dôležitým prvkom pri zariaďovaní je nepochybne  aj cena.  Nie je však ľahké vybrať si spomedzi širokej škály rôznych produktov, či už svetovým, alebo domácich. Niektorí kupujúci dajú prednosť starožitnému vzhľadu, iní zasa siahajú po najnovších novinkách na trhu. Novinkou na našom trhu je nový materiál, ktorý sa využíva na výrobu vaní a sprchových vaničiek a nazýva sa Quaryl. Zahrňuje v sebe výhody akrylu a kremičitého piesku. Má protišmykové vlastnosti a taktiež zabezpečuje vysokú odolnosť voči poškriabaniu. Vďaka týmto vlastnostiam je vysoká aj úžitková hodnota tohto materiálu. Taktiež v sebe zahŕňa atraktívny vzhľad a jednoduchú inštaláciu, čo ocení určite nejeden z nás. Hrany a rohy týchto vaní sú rezané presne na milimeter. Vane a sprchové kúty sú lesklé, kvalitné a možno ich zariadiť podľa jednotlivých kúskov nábytku, ktoré máme v kúpeľni.

Experimentovanie v oblasti kúpeľného nábytku a jeho dizajnu sa postupne vo svete nábytku čoraz viac rozširuje. Dnes môžeme nájsť v kúpeľni také materiály, ktoré by sme v minulých časoch tu sotva našli. Kohútiky z pravého kryštálu, umývadlo s platinovým povrchom sú naozaj exkluzívnym a luxusným prvkom, ktoré môžeme v obchodoch nájsť. Súčasťou moderných kúpeľní je okrem sanitárneho vybavenia, obkladov a dlažieb aj samotný nábytok. Ten by mal byť predovšetkým funkčný a dotvárať celkový vzhľad a tvar kúpeľne. Faktory, ktorými by sme sa mali riadiť pri výbere kúpeľne je najmä kvalita nábytku, cena, samotný vzhľad. Dôležité je aj to, pre koho je kúpeľňa určená a ako ju budeme používať. V kurze je nestarnúci čistý dizajn s dôrazom na priame línie, rôzne poličky, doplnky napr j-me a úložné priestory… Tieto veci upútavajú rôznych zákazníkov. Vo svete nábytku je veľká variabilita vo farbe a dizajne, aby sme mohli jednotlivé kúsky kombinovať. Trendy doteraz ukazovali veľmi vhodnú kombináciu bielej sanity v kombinácii tmavého nábytku.

Kúpelňa-2

Posledné novinky však poukazujú na nové materiály a povrchové úpravy nábytku v neutrálnych bielych a čiernych lesklých farbách. Pri výrobe sa veľmi často používajú lakované dyhy, laminát, no veľkej obľube sa teší aj drevo. To sa používa najmä bukové, dubové, orechové ale aj drevo exotické – ako je napríklad macassar. Nesmieme zabudnúť, že osvetlenie v miestnosti je taktiež veľmi dôležité. Je to práve svetlo, ktoré zviditeľňuje krásu kúpeľne a taktiež jeho intimitu. Svetlo vôbec nemusíme obmedzovať na strop a zrkadlo. Špecializované osvetlenie v iných kútoch miestnosti spôsobí, že kúpeľňa bude dýchať príjemnou a domáckou atmosférou. Niektorí obchodníci ponúkajú osvetlenie, ktoré je zabudované priamo v nábytku a to pomáha upriamiť pozornosť na cielene osvetlenú keramiku, drevo, sklo a iné materiály, ktoré máme v ponuke našich predajcov kúpeľného nábytku. Svetlo zachytáva tvary a kontrasty nábytku, vďaka tomu miestnosť získava pocit tepla a zmyselnosť. A ešte jedna rada ak by ste si náhodou vybrali lodičky z tohto obchodu, do kúpeľne v nich nechoďte môže to byť nebezpečné:-).

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.