Moderná spálňa.

Spálňa hlavný

Moderná spálňa.

Spálňa je miesto, kde by sme sa mali cítiť absolútne perfektne. Mala by byť zariadená tak, aby sa nám v nej nielen dobre spalo, ale aby sme sa v nej vedeli oddávať aj milovaniu a iným relaxačným metódam. Na to  má vplyv jej zariadenie, nábytok, doplnky a materiály.

Drevená spálňa
Moderným trendom je v súčasnosti aj v spálni použiť prírodné materiály.  Zo spálne totiž robí príjemnú  miestnosť plnú útulnej atmosféry. Kov alebo plast môžu síce vyzerať dobre, ale predsa len nemajú to pozitívne vyžarovanie, aké má drevo.

Jednoduchosť a priamosť
Po rokoch, kedy bola spálňa v podstate iba trpená ako nevyhnutná miestnosť, sa dnes posúva iba k jednému využitiu, a tým je relax. S tým sú spojené aj dizajnové, ktorými sú v súčasnosti jednoduchosť, takmer až minimalizmus. Trendom je tiež akási vzdušnosť, alebo možno ešte lepšie povedané, odľahčenosť. V tomto duchu môžete vo svojej spálni použiť napríklad posteľ na nožičkách, ktorá je dobrá aj z praktického hľadiska.

Spálňa-1b

Rozmiestnenie nábytku
Podľa moderného štýlu, posteľ  už nemusí byť iba tesne pri stene. Miesto jej môžete nájsť v  priestore spálne. Vedľa postele by mal stáť nočný stolík umiestnený tak, aby ste naň počas ležania dosiahli. Nie je správne, aby spálňa bola zaplnená nábytkom, pretože by to pôsobilo príliš stiesnene. Keď  nemáte miesto na skrine, umiestnite ich radšej v blízkosti spálne.

Zdravý spánok
Zdravý životný štýl  v každej oblasti života, neobišiel ani spálňu. Ak by sme sa vyjadrili poeticky, spálňa by mala byť oáza pokoja a kľudu, ktorý príjemne uvoľní telo a keď nás prepadne únava, navodí nám pokojný a hlboký spánok plný relaxu.

Spálňa-2b

Tipy do modernej spálne
Čo sa týka skríň, moderné sú zabudované s posuvnými dverami.

Moderný trend, mať v spálni  zrkadlo, aj keď niektorí to nie veľmi uznávajú. Môžeme ho však nalepiť zvnútra dverí, tak ho viac menej schováme.

Moderné je tiež nad posteľ si namontovať malé skrinky, povedzme tak 50 x 50 centimetrov, ktoré využijete napríklad na odkladanie bielizne.

Modernej spálni by ste mali vtlačiť aj pečať svojej osobnosti. To môžete docieliť, najmä pokiaľ ste žena, pekným ženským kútikom so zrkadlom a toaletným stolíkom podľa vášho osobitého vkusu.

Spojiť estetiku s funkčnosťou. Znamená to, že aj interiér aj dizajn má navodiť kvalitný spánok a všetko, čo s ním súvisí.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.