Moderné krby

moderné krby 2

Už od pradávna si človek prinášal do svojho príbytku oheň. Pohľad na oheň nás fascinuje a dokáže navodiť veľmi príjemnú atmosféru, ktorú si každý človek zamiluje.

Preto sú i dnes krby veľmi obľúbenou súčasťou nášho obydlia. Krb v dnešnej dobe neslúži len ako zdroj tepla, ale stále častejšie sa stáva bežným interiérovým doplnkom a niekedy i dizajnovou vychytávkou majiteľa domu. Dnešné moderné krby sú predovšetkým záležitosťou dizajnu a komfortu užívania.

Najčastejšie sa môžeme stretnúť s otvoreným krbom, krbom uzavretým, krbovými kachľami alebo s krbom, v ktorom sa nachádza krbová vložka. Na trhu si k dispozícii aj plynové krbové kazety a elektrické krby. Otvorený krb si volia ľudia do domácnosti prevažne tam, kde má oheň dotvárať príjemné atmosféru a nie je hlavným zdrojom tepla. Jeho účinnosť je len 15 % a preto je skôr dizajnovou záležitosťou. Uzavreté krby sú praktickejšie. Majú väčšiu účinnosť, ktorá sa pohybuje okolo 90 % a takéto krby majú nižšiu spotrebu paliva. Ich obsluha je omnoho jednoduchšia a okolie krbu sa ľahšie udržuje čisté ako pri otvorenom krbe. Ďalšou možnosťou sú krbové kachle, ktoré sú cenovo dostupnejšie než klasický krb a ich inštalácia je tiež omnoho jednoduchšia a rýchlejšia.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.