Moderné stolíky

ACT-161

Stolíky využívame často ako akýsi doplnok, ktorý nás zaujme dizajnom, farbou či účelnosťou. Stoličky a stolíky patria k najvymieňanejším častiam nábytku. Je to najmä preto, že je to časovo aj finančne málo náročné.

Pod pojmom stolík označujeme stolík, ktorý máme v jedálni určení na stolovanie. Ďalej je to nočný stolík, ktorý môžeme využiť na rozčítané knihy, prípadne pohár vody na noc. Má široké využitie, je len na nás kam ho umiestnime a na aký účel ho budeme využívať. Výrazný je však konferenčný stolík, ktorý využívame najmä v obývacej izbe. Môžeme si na ňom písať, či odkladať si doň malé ozdobné predmety. Taktiež slúži na drobné občerstvenie pre hostí, ktorí nás navštívia. Skrášliť ho môžeme rôznymi obrusmi, či soškami, prípadne sviečkami. To nám poskytne pocit domova a pohodlia.  No to, aký tvar, farbu a veľkosť bude mať závisí len od nás.

Do úvahy musíme brať náš samotný vkus, ale aj celkový vzhľad miestnosti a jej veľkosť. Ak máme napríklad izbu zariadenú v etno štýle čo znamená drevený nábytok potom by bolo nemiestne dať tam oceľový stôl. Znelo by to príliš lacno a nevkusne. Pozor by sme si mali dávať aj na stolíky, ktoré sa nazývajú súsošia. Občas môžu vyzerať skvostne, no musíme ich kombinovať s citom, aby príliš nebili ľuďom do očí. Uprednostniť by sme mali predovšetkým stolíky, ktoré sú viacej praktické ako tieto.

Stolík

Dôležité je zohľadňovať aj správnu farbu, pretože aj ten najdokonalejší stolík pokazí zle zvolená kombinácia farieb. Treba zohľadniť farbu okolitého nábytku ako aj stien. Aby to spolu ladilo a urobilo tak celkovo dobrý dojem. Farba, ktorou nič nepokazíme je čierna. Ako je známe o tejto farbe spája sa s eleganciou, tajomnosťou. Je to vlastne farba, ktorou sa nedá nič pokaziť. Ak by sme napriek tomu nenašli stôl, ktorý vyhovuje našim predstavám môžeme zájsť k stolárovi, ktorý nám vyrobí stôl podľa nášho želania.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.