Nábytok z masívneho dreva

http://www.furniturenation.co.uk

Nábytok z masívneho dreva je ideálny ako z estetického tak i zo zdravotného hľadiska. Je príjemný na dotyk aj na pohľad.

Masívne drevo nie je zhotovené z akýchkoľvek lepidiel. Vo výnimočných prípadoch je použité menej toxické lepidlo.
Predsa len, aj masívne drevo má určité nevýhody. Je drahšie ako ostatné drevené výrobky, dosky môžu mať veľké hrče, diery či iné nedostatky. Toto drevo sa tiež môže rozširovať alebo zmenšovať v súvislosti so zmenou teploty a vlhkosti.

Drevo z masívu ma dve základné kategórie: mäkké drevo a tvrdé drevo. Mäkké drevo sú ihličnany, tvrdé drevo sú definované ako listnaté stromy. V skutočnosti sa môže stať, že určité tvrdé drevo môže byť mäkšie než iné ihličnany. Tvrdé drevo sa využíva na výrobu podlahových krytín, nábytku, skríň a podobne. Ako je známe, každé drevo ma tiež svoju osobitú vôňu.

masivny_regal

http://www.furniturenation.co.uk

Nábytok z masívu je dostatočne pevný a vydrží naozaj dlhé roky. Kvalitné dubové drevo sa kvôli svojej pružnosti a pevnosti, používa na výrobu rôznych skríň, zábradlia, dvier atď. Na trhu ho nájdete v svetlom alebo v tmavom prevedení. Drevo z jelše je vzácne, moderné a využíva sa v priestoroch s veľkou vlhkosťou. Pretože v takomto prostredí tuhne a spevní sa. Svetlé borovicové drevo, vďaka svojim výrazným letokruhom zaujme v každej miestnosti. Vyznačuje sa pevnosťou, odolnosťou voči vode ale tiež je mäkké a pružné.

Starostlivosť o nábytok z masívu si vyžaduje pozornosť. Keďže chceme aby nám vydržal čo najdlhšie, musíme ho zbaviť prachu, nečistôt i mastnoty. Čistiace prostriedky, ktoré nábytok impregnujú, obsahujú včelí vosk. Voskovanie tohto nábytku je dôležité. Dodajú mu žiarivý vzhľad a pekný povrch. Na trhu je množstvo kvalitných prípravkov, ktoré ľahko nájdete v drogériách. Vyhnite sa však agresívnym prostriedkom, ktoré by mohli nepekne poškodiť povrch.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.