Obývacia izba naladená do moderných trendov

komoda 2W 5S,závesná vyrínaSFW 1W-AUGUST_02

Vyznávači moderných trendov sa určite zhodnú, že je dávno preč minulé storočie, aspoň čo sa týka oblasti nábytkárskeho priemyslu. Krásna izba vyzdobená výstavou porcelánu by zrejme dnes väčšinu z vás doháňala k smiechu alebo aspoň k nepredstaviteľnému údivu. Navyše sa v minulom storočí obývacia izba využívala hlavne v nedeľu, čo si súčasná domácnosť asi nevie ani predstaviť.

Obývacia izba dnešnej doby slúži každý deň a to, ako k odpočinku, tak k prijímaniu návštev. A práve s ohľadom na tieto skutočnosti si obývaciu izbu podľa toho zariaďujete. Mohutné obývacie steny zo sektorového nábytku, používaného hlavne v 70. rokoch minulého storočia, boli nahradené subtilným prevedením. Základ tvorí predovšetkým len niekoľko šuplíkov a neveľké vitríny, zvyšok sú to už len jednoduché police. Takto poňatá obývacia zostava pôsobí odľahčeným dojmom, ku ktorému prispieva napríklad aj závesné prevedenie skrinky. Obidve varianty umožňujú navyše aj jednoduchšiu údržbu. Moderným obývacím zostavám odpovedá aj použitý materiál, najčastejšie je to svetlé drevo alebo biely lak v kombinácii s presklenými plochami v subtilnom hliníkovom rámčeku. Zostavu nápadne dopĺňajú úchytky vyrobené z jedného z použitých materiálov. V ponuke nájdete aj zostavy zhotovené z tmavších drevín, ktoré pôsobia pekne vo väčších priestoroch. Ich drsnejší nádych býva väčšinou zjemnený niektorým z výrazných (červený, oranžový) alebo pastelových (zelený, žltý) lakov. Čo sa týka úložných priestorov, väčšina z nich je rozumne skrytá v chodbách v stavaných skriniach a v rozľahlých bytoch môžete na ukladanie využiť dokonca aj jednu celú izbu. Z toho dôvodu zdobia obývaciu izbu už len zaujímavé úložné prvky v podobe knižnice, čo zdôrazňuje intelektuálnu stránku majiteľa, solitérov, čo hovorí o vkuse majiteľa a najrôznejších otvorených políc, ktoré slúžia na súkromnú výstavku obľúbených aj cenných drobností.

Ako teda na úložné prvky v obývacej izbe? Sústreďte sa hlavne na ich jednoduché a vzdušné prevedenie, zaujímavé solitéri dodávajú interiéru osobitý charakter a nezabúdajte ani na to, že závesné moduly pôsobia nenúteným dojmom a taktiež uľahčujú údržbu. Obývaciu izbu môžu dotvárať už spomínané solitérne skrine. V modernom poňatí interiéru do bývajú najčastejšie subtilné skrinky, ktoré sú tvorené len radom nízkych šuplíkov. Majiteľ tak získa úložný priestor, a to nielen skrytý. Ako výstavnú plochu totiž môžete využiť hornú časť skriniek. Nad zostavou ostane priestor, kam môžete umiestniť napríklad plazmový televízor, prípadne aj závesný modul. Ten môže byť tvorený, ako skrinkou s presklenými prednými dvierkami, tak napríklad len radom niekoľkých políc. Kedysi veľmi obľúbeným skleníkom pomaly odzvonilo. V súčasnom interiéri sa určite nechcete obklopovať nepotrebnými prvkami, ako tomu bývalo v minulosti, a tak aj dopyt po celých presklených skrinkách pomaly upadáva. Aj keď sklo má v interiéri zásadný význam, pretože odľahčuje priestor a dodáva mu vzdušnosť. Z tohto dôvodu , obzvlášť v menších priestoroch, je skleník alebo presklená komoda stále žiadaným prvkom.

obyvacka

zdroj: http://www.impactfurniture.co.uk/living_room/fargo/art2425,fargo-living-room-set-wenge.html

Musíte však dať pozor a dobre si pred samotnou kúpou rozmyslieť, aké dekoratívne predmety či sošky v nej budete vystavovať. Pravidlom totiž ostáva, že všetko čo je vystavené, či už ide o sklo alebo porcelán, by sa mohlo používať. V tomto prípade si niektorý z vás môžu položiť otázku či sa takýto kus nábytku nehodí skôr do jedálne, než do obývacej izby. Dosť veľký prelom nastal aj v používaní políc. V dnešnej dobe sú, buď súčasťou nástenného panelu, alebo môžu byť umiestnené samostatne. Spravidla ich býva niekoľko nad sebou a tak vytvárajú výrazný geometricky ladený akcent, napríklad namiesto obrazu. Slúžia na ukladanie kníh, časopisov a najrôznejších predmetov akými sú napríklad sviečky, fotorámiky a podobne. Obľubu si získali hlavne pre svoju jednoduchosť. Dnes samozrejmú súčasť domácnosti tvoria aj CD či DVD prehrávače, čo spôsobilo, že si v obývacej izbe našli miesto aj najrôznejšie stojany a držiaky na DVD a CD. Môžu to byť, ako jednoducho poňaté police, tak aj nevšedné solitéry, ktoré dodávajú interiéru osobitý ráz.

obyvacka_2

zdroj: http://irvinginteriors.co.uk/

Ak sa teda rozhodnete premeniť svoju obývaciu izbu na niečo čo je trendy nezabúdajte ani na to, že do menších priestorov zvoľte nábytok zo svetlého dreva alebo bieleho laku v kombinácii s presklenými prvkami, tmavší nábytok vyberajte so zaujímavo poňatými farebnými akcentmi a nakoniec nebojte sa farebne výraznejších solitérnych prvkov.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.