Optické klamy nám neraz pomôžu pri zariaďovaní nášho interiéru…

Optické klamy hlavný

Mnoho ľudí má problémy pri zariaďovaní bytu avšak tie sa dajú jednoducho odstrániť. Existuje zopár trikov a rád, ktoré dodajú našim bytom práve to, čo im chýba. Ak máme problém napríklad s tým, že v našich izbách je príliš málo svetla a miestnosť pôsobí akosi fádne, ba až nudne, môžeme využiť trik vo forme teplých farieb, ktoré budú zdobiť jednotlivý nábytok v izbe, alebo na stenách. Teplý pocit nám pomôžu vytvoriť pastelové odtiene žltej, či oranžovej farby.

Ak máme príliš malú kúpeľňu a vďaka malým priestorom v byte ju nedokážeme zväčšiť, môžeme to spraviť aspoň opticky a to tak, že na obklad samotnej kúpeľne použijeme svetlé obkladačky a namiesto vani si do kúpeľne dáme vybudovať sprchovací kút. Práčku môžeme umiestniť aj do kuchyne. S problémom malej izby sa stretáva čoraz častejšie nejeden z nás. V takýchto izbách by sme sa mali vyvarovať veľkým a nápadným vzorom. Pretože maličká izbička bude pôsobiť ešte menšie. Ak sa nevieme vzdať obľúbených veľkých vzorov, dobre spravíme, ak ich umiestnime do priestrannejšie väčších miestností, pretože  to pomôže vyniknúť týmto zaujímavým tvarom.

Zrkadlo opticky rozšíri priestor v byteTaktiež je vynikajúcim doplnkom samotné zrkadlo, ktoré keď správne umiestnime vytvoríme exkluzívny doplnok a opticky zväčšíme miestnosť. Výborne sa hodí napríklad na stenu. Výhodou v našich bytoch je taktiež to, ak vieme šikovne manipulovať s pruhmi. V zásade platí, že ak pruhy umiestnime na šírku miestnosti, opticky ju tým rozšírime, ale naopak pruhy umiestnené zvisle, vytvoria dojem, že strop v miestnosti je viac vyššie.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.