Organizácia práčovne

www.ikea.com

Práčovňa – to je vlhkosť, ťažký zaparený vzduch, špecifická vôňa a oblečenie, ktoré vám visí priamo do tváre. Aj zvláštny zvuk v pozadí.

V súčasnej dobe si majitelia domov nechávajú pretvoriť práčovne do moderného a praktického štýlu. Každý má na zriadenie práčovne iné podmienky no využiteľnosť bude všade rovnaká.

Podstatné je mať jednoduchý prístup do práčovne. Nechcete predsa merať zbytočne dlhú cestu po schodoch smerom niekam do suterénu s plnými rukami. Ideálne je umiestniť práčovňu na rovnakej úrovni ako je prízemie domu, prípadne hneď vedľa kuchyne.

Aspoň jedno okno je základom každej takejto miestnosti. Podľa toho, ako je postavený váš dom, môžete mať výhľad do záhrady, na ulicu alebo na jazero. Vzhľadom k tomu, že práčovňa potrebuje neustále vetranie kvôli vetraniu, je okno zároveň veľmi praktické.
Už ste vešali oblečenie po tme? Ani to neskúšajte a zaobstarajte si radšej kvalitné osvetlenie. Najlepšie jednotné v celej práčovni.

práčovňa

http://www.containerstore.com

Pre skvelú organizáciu poslúžia koše na triedenie prádla ale aj priestranné police nad práčkou či sušičkou. Tak budete vedieť, ktoré oblečenie treba oprať . Ak chcete byť dôslednejší, roztrieďte si prádlo podľa farby.

Každá práčovňa musí disponovať širokou rovnou doskou na skladanie oblečenia. Ideálnym miestom je priestor pod oknom.

Dostatok voľného priestoru pre zavesenie oblečenia je nevyhnutnosťou. Použite plastové vešiaky, ktoré nezhrdzavejú, prípadne si natiahnite šnúry pre väčší objem opratého oblečenia. Tiež môžete využiť stojace sušiaky.

A nakoniec, kvalitná žehliaca doska. Praktické sú tie, ktoré sa dajú jednoducho zložiť. No z bezpečnostného hľadiska musia mať žehliace dosky miesto pre odloženie horúcej žehličky

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.