Problémy spôsobené nečistením odkvapov

http://www.amazon.com

Po celý rok je potrebné udržiavať odkvapy čisté a priechodné. Inak môžu nastať problémy.

Trhlina je najbežnejším javom poškodenia odkvapov. Jej opravou predídete možným škodám, vznikajúcim zatekaním vody. Zanedbaním údržby odkvapu riskujete jeho pleseň, hnilobu a jeho postupné nebezpečné padnutie zo strechy.

Pokiaľ voda z odkvapu riadne neodteká, hrozí poškodenie strechy. Je dôležité odstrániť spadnuté lístie, prípadne iné nečistoty z odkvapu. Počas zimy sa v odkvape nahromadí veľké množstvo snehu i ľadu, ktorý pri topení môže spôsobiť zatekanie.

Odkvapy smerujúce smerom dolu, po celej dĺžke vonkajšej steny, môžu svojou prebytočnou vodu spôsobiť zatekanie do suterénu.

Zvýšenú pozornosť treba mať pri domoch vyrobených z dreva. Pokiaľ na nich zanedbáte čistenie odkvapov, hazardujete s jeho štruktúrou. Nasiaknuté drevo unikajúcou vodou začne časom hniť a narobí nepekné škody.

Pôsobením vody v stenách a múroch domu, vznikajú malé alebo väčšie praskliny. Niektoré je ťažko v čas zaregistrovať, pretože sa nachádzajú v múroch. Tam môžu plesnieť.

Vo vlhkom neudržiavanom odkvape sa tiež nachádza všelijaký hmyz, či už sú to mravce, šváby, ucholáky, pavúky alebo komáre. Určite nechcete aby vám znepríjemňovali bývanie.

V prípade, že nechcete aby sa na vašich chodníkoch a príjazdových cestách nebezpečne šmýkalo kvôli nadmernému množstvu vody z odkvapu, nasmerujte jeho výtok opačným smerom.

Poškodený odkvap môže spôsobiť škodu aj na vašich vonkajších rastlinách v blízkosti domu. Nezadržaná voda sa vylieva priamo k nim a spôsobuje tak nadmerné zaliatie. A tie začnú hniť.

Preto je naozaj dôležité nezanedbať odkvapy a venovať im zvýšenú pozornosť.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.