Organizácia šatníka

http://closettecpa.com

Spôsobov, ako usporiadať priestor v šatníku, je veľa. Záleží tiež na tom, aký veľký šatník máte k dispozícii. Môže byť súčasťou spálne ale tak isto môže tvoriť samostatnú izbu. Kombináciou vešiakov, políc, skriniek a zásuviek bude vaše oblečenie vždy prehľadne usporiadané. Stačí si nájsť len správny systém.

V šatníku je potrebné mať miesto pre zavesenie dlhých ako aj krátkych odevov a doplnkov. Vieme, že dĺžka šiat, opaskov či kravát je rôzna. Pozorne preto posúďte, kde by bolo najlepšie miesto pre ich zavesenie. Vyberte si kvalitné a pevné vešiaky, ktoré nepoškodia oblečenie, prípadne nebude z nich oblečenie padať. Dôležité je tiež zabezpečiť pevnú vešiakovú tyč.

Ďalšou vynikajúcou možnosťou sú police. Zaručia vám ľahký prístup aj prehľadnosť v usporiadaní podľa vášho uváženia. Rozdeliť si oblečenie v policiach môžete podľa farby, druhu či účelu použitia. Zvoliť môžete univerzálnu šírku a výšku políc alebo si ich dáte vyrobiť na mieru. Každopádne tak ušetríte miesto a predídete neporiadku.

Veľmi praktický úložný priestor vám poskytnú košíky rôzneho materiálu, objemu, tvaru, ktoré môžu byť otvorené alebo uzatvárateľné. Spolu so zásuvkami budú mať vaše doplnky alebo aj topánky svoje miesto. Skladovanie topánok takýmto spôsobom, vám ušetrí miesto na podlahe a pomôže vám udržať spoločný pár pokope. Obľúbenou formou skladovania topánok je tiež policový systém.

satnik_b

http://closettecpa.com

Najviac používaný šatníkový systém je vyrobený z dreva buď na zákazku alebo kúpený priamo z obchodu. Prípadne sa dá kombinovať s iným materiálom. Cédrové drevo odrádza mole no nie je dostatočne silné. Svoju silnú vôňu stráca pokiaľ nie je pravidelne brúsené. Použiť ho môžete na steny alebo podlahu.

V šatníku si určite vyhraďte miesto pre spodné prádlo a štýlové doplnky. Šatky, šály, rukavice, čiapky, kravaty aj opasky by mali mať svoje miesto. Nezabudnite ani na kabelky! Šatník oživte originálnym zrkadlom a kvalitným osvetlením. Hlavné je, aby ste po vstupe do šatníka presne vedeli kde čo máte a zbytočne nestrácali čas hľadaním.

Pár organizačných typov:
• Oblečenie uložte buď podľa farby alebo na pracovné či víkendové oblečenie, topy, svetre aj nohavice
• Vyhnite sa skladovaniu oblečenia vo vreciach z čistiarne
• Sezónne oblečenie ako sú ťažké zimné kabáty, bundy, hrubé svetre, skladujte napríklad v odsávacích vakoch

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.