Pekné a kvalitné dvere okúzlia náš domov a vnesú do bytu pocit útulného prostredia, kde sa vždy budeme radi vracať

Bathroom_002

Ak sa povie slovo dvere, mnohým z nás sa vybaví materiál, ako je drevo. Práve tento materiál sa často spája s dvermi bytov. Okrem toho je v bytovom dizajne stále in a predpokladá sa, že tomu bude  tak aj naďalej.

Dyha je proste jedinečná a to jednak svojou originálnou kresbou, útulnosťou spojenou s pocitom tepla a pocitom vnesenia prírody do nášho domova. Nech už podriadime naše bývanie akémukoľvek štýlu, dyhované dvere sa prispôsobia akémukoľvek štýlu.

pekne-a-kvalitne-dvere

Trendom modernej elegancie sú plochy tmavo sýtych tónov farieb v kontraste so svetlými. Tu môžeme siahnuť po dverách, ktoré budú vo farbe dýzy orechu. Ak si vyberieme európsku variantu tejto dreviny, dvere bude zdobiť zaujímavá kresba, ktorá bude na podklade jemného tmavo hnedého dekóru. Americký orech má zasa oproti európskemu typu pravidelnejšie priame vlákna a výraznejší farebný odtieň. Dekór orechu sa bude vynikajúco hodiť ku nábytku v modernom štýle a k tmavej podlahe. V takýchto dverách máme často v strede sklenenú plochu, ktorá je vlepená do dverného krídla.

Prenikavé svetlo sa tak pohrá s tmavšími prvkami a naopak podporí tie svetlé. Ak máme interiér v štýle klasiky, mali by sme si zvoliť niektorú z exotických drevín, ktoré budú pôsobiť nanajvýš honosným dojmom. Môžeme sa rozhodnúť pre dyhu bubinga, s ktorým sa môžeme stretnúť vo dvoch vzhľadom odlišných variantoch. Dvere s dyhou krájanej bubingy ponesú textúru s tmavými prúžkami. Lúpaná bubinga sa podobá koreniu a predstavuje do striedma ladený dekór. Aj keď bude u nás kúsok exotiky unikátnym kúskom, môžeme vďaka nemu prísť s neobvyklými farbami bytových textílii, ktoré primeraným spôsobom oživia decentný duch interiéru. Nemali by sme si zabudnúť vybrať buď plný model, alebo správne presklenie dverí. Presklené dvere dodajú priestoru pocit vzdušnosti a opticky ho zväčšia pomocou prenikajúceho svetla. Je však dobré, ak vyberieme takú veľkosť presklenia a typ skla, aby sa nenarušilo dostatok súkromia v miestnosti.

pekne-a-kvalitne-dvere-2

Pri presklenom modeli dverí môžeme nájsť dekoratívny prvok a to, drážok vyfrézovaný do dvernej plochy a jeho pokračovanie aj na ploche skla. Aj takéto nepatrné detaily sa môžu stať vítaným estetickým spestrením domova. Ak nás lákajú dvere s čo najsvetlejšou dyhou, potom by sme mali siahnuť po európskom javore. Táto dyha pôsobí dizajnovo čisto a môžeme ju kombinovať s odvážnejším typom moderného interiéru. Ak to spojíme s nápaditými vzormi tapiet na stene, ktoré budú v retro štýle tak docielime to, že interiér bude pôsobiť ladným a sviežim dojmom. Dverné krídlo zvýrazní zvislo vedená dyha na okraji v spojení s priečnym smerom kresby dreva. Isté však je, že nášmu interiéru sa bude hodiť taká dyha dreva, ktorá sa bude páčiť najmä nám.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.