Rozmer nie je všetko..

SF_08_11_P-021068

Malý priestor v bytoch a najmä v kuchyni, je čoraz častejším problémom, ktorý riešia predovšetkým panelákové domácnosti. Riešením môžu byť aj funkčné spotrebiče, pri ktorých výrobcovia mysleli aj na ich rozmery, aby vyhoveli vysokým nárokom, ktoré na ne kladie stiesnený priestor. Nie je totiž vždy dobré iba to, čo je veľké.

Praktickými a žiadanými sú v súčasnosti aj spotrebiče 2v1. Teda také, ktoré spĺňajú, dve a viac funkcií naraz. Príkladom je veľmi obľúbená chladnička s mrazničkou. Ide o známy spotrebič, ktorý chýba v máloktorom byte. Stelesňuje pritom ideálnu súhru rozmerov a funkčnosti, keďže v sebe spája dva rôzne spotrebiče a šetrí tak aj priestor. Popularite sa však tešia ja vstavané spotrebiče. Novinkou sú napríklad vstavané chladničky so šírkou 60cm, ktoré ponúka spoločnosť Fagor. Získate tak plnohodnotnú chladničku s mrazničkou, rovnako veľkú ako keby ste investovali do samostatného spotrebiča, no ušetríte vzácnu plochu vďaka tomu, že je možné vstavať ju priamo do nábytku.

Pri menšom priestore treba samozrejme myslieť aj na estetiku a vhodne zvolený dizajn, ktorý by mal zohľadňovať práve existujúce možnosti interiéru. Malým kuchyniam svedčia aj menšie spotrebiče. Stačí si len správne vybrať aby úspora priestoru nijako neovplyvnila možnosť stopercentného využitia každej voľnej plochy. Ak sa rozhodnete pre modulárnu indukčnú varnú dosku 3MF-2IAX od Fagoru získate rovnako plnohodnotnú varnú dosku, akými sú bežné keramické dosky so štyrmi varnými zónami. Varné zóny Booster, ktorými táto doska disponuje, totiž ohrievajú dvakrát rýchlejšie vďaka koncentrácii dvoch zón do jednej. Navyše disponuje všetkými kvalitami indukčného ohrevu. Indukčná varná doska produkuje teplo len v mieste dotyku s feromagnetickým dnom nádoby. Ihneď po odstavení nádoby už doska teplo nevyrába, čím nedochádza k tepelným stratám. Je preto šetrná k životnému prostrediu, neplytvá energiou,  šetrí peniaze a je tiež bezpečná pri náhodnom dotyku. Samotný povrch dosky je totiž po celý čas chladný a tak sa zaručene nič nepripáli. Bonusom je možnosť ľubovoľného kombinovania ôsmych druhov indukčných dosiek.

Elektrickú rúru zas môžete skombinovať s mikrovlnkou. Vstavaním tohto spotrebiča opäť ušetríte vzácny plochu a nemusíte tak uvažovať nad tým, čoho sa v kuchyni vzdať. Rozhodnúť sa však môžete aj pre jednoduchší, nekombinovaný model rúry, avšak s menšími rozmermi. Taká je aj pyrolytická rúra 6H-565A X od Fagoru. 8 programov pečenia, teleskopické vodiace lišty, rýchle predhriate „Celeris“, chladné dvierka so 4 odnímateľnými sklami a pyrolytické čistenie Eco a Turbo hovoria sami za seba. To všetko pri šírke 45 cm s možnosťou vstavania do kuchynskej linky.

Užitočným pomocníkom je aj superúzka umývačka riadu, so šírkou len 45 cm. Zmestí sa skoro všade a automaticky zväčší pracovný priestor. Umyje naraz až 10 súprav riadu. Vybrať si môžete až z piatich rôznych modelov od Fagoru, pričom každý sa nachádza v energetickej triede .

Mgr. Petra Kuczmannová v spolupráci so spoločnosťou Fagor Slovensko

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.