Porovnanie vykurovacích systémov Regulus

regulus1

Urobiť správne rozhodnutie vzhľadom k voľbe vykurovacieho systému v dome nie je vôbec jednoduché. Tepelná technika je často veľmi nákladná, rovnako ako akvizícia vykurovacieho systému, ktorý distribuuje teplo v dome. Zlé rozhodnutia pri voľbe nekvalitných komponentov a zariadení sa môže prejaviť v lepšom prípade okamžite a niekedy až za pár vykurovacích sezón. Tu môže používateľ zistiť, že náklady na vykurovanie nezodpovedajú možnostiam moderných úsporných zdrojov. V tomto článku sa zameriame na úsporné zdroje tepla a na efektívne, úsporné a ekologické systémy vykurovania.

Pri prikurovaní človek môže v dnešnej dobe využiť kvalitné prírodné zdroje ako napríklad využitie slnečné svitu. Energia zo slnka sa môže využiť vďaka plochým alebo trubicovým slnečným kolektorom. Aj značka Regulus je charakteristická tým, že vyrába tieto fototermické slnečné kolektory. Ploché slnečné kolektory majú oproti trubicovým kolektorom v zimnom období nižší energetický zisk.

Veľmi výhodné sú aj krbové vložky s teplovodným výmenníkom. Krbové vložky s teplovodným výmenníkom majú vhodnú obstarávaciu cenu a jedinečným spôsobom kombinujú efektivitu a eleganciu dohromady. Na krbové vložky možno v dnešnej dobe získať dotácie. Do domu si môžete nainštalovať nielen lacný zdroj tepla – vykurovanie drevom je stále jednou z najlacnejších variant vykurovania, ale tiež výrazný dekoračný a dizajnový prvok, ktorý dokáže posunúť vzhľad interiéru na veľmi vysokú úroveň. Moderné krby Ronotop s niekoľkými stupňami spaľovania majú špičkovú účinnosť až 86 %. Palivo horí pomalšie a vzniká minimum zvyškov obhoreného paliva (popola).

Posledným typom úsporného vykurovania, o ktorom je nutné sa zmieniť je kondenzačný plynový kotol. Medzi najväčšie výhody kondenzačného kotla patrí jeho vysoká účinnosť, s akou je kotol schopný odovzdať teplo z plynu do vykurovanej vody. Plyn sa spaľuje s maximálnou možnou účinnosťou a vy platíte len za to, čo skutočne v kúrení využijete. Medzi ďalšie výhody kondenzačných kotlov patrí ich vysoká modulovateľnosť, teda schopnosť rýchlo sa prispôsobiť aktuálnej potrebe výkonu vykurovania, bez zbytočného prekurovania alebo častého spínania kotla. Rozsah modulovateľnosti výkonu týchto kotlov býva veľmi vysoký a bežne sa pohybuje medzi 20 – 100 % maximálneho výkonu kotla. Kotly tak pracujú so špičkovou účinnosťou i v dobe, kedy je potrebné len mierne prikurovanie (jar, jeseň). Pri kombinácii kondenzačného kotla so solárnym systémom, sa potom jedná o skutočne úsporný a ekologicky prínosný systém.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.