Krbové kachle môžu spríjemniť nasledujúcu zimu

krb. kachle -luxusné

I keď je leto v plnom prúde, obdobie chladného počasia sa bohužiaľ nezadržateľne blíži. Krbové kachle a krbové vložky z ponuky, ktorú ponúka moderný trh môžu ekologicky a ekonomicky, prostredníctvom živého ohňa zaistiť teplotnú pohodu vášho bývania.

Moderné klasické alebo kachľové krbové kachle sú nielen účinným zdrojom prirodzeného tepla, ale taktiež vkusným a estetickým doplnkom bytového interiéru. Krbové kachle s výmenníkom sa s prihliadnutým k ich tepelnému výkonu môžu používať nielen k vykurovaniu celého bytu alebo domu, ale dokonca i k sezónnemu alebo celoročnému temperovaniu zimnej záhrady i ostatných nebytových priestorov domu.

Ako vybrať krbové kachle

Najdôležitejším parametrom pri výbere vhodného typu krbových kachieľ je celkový objem vykurovacieho priestoru. Trh ponúka širokú škálu krbových kachieľ s rôznym tepelným výkonom. Od menších modelov s výkonom okolo 3 kW pre vykurovanie miestností s objemom okolo 60 až 100 m3, až po výkonové modely s výkonom cez 12 kW pre vykurovanie priestorov o objeme 250 m3.

Ďalším dôležitým hľadiskom pri výbere krbových kachieľ je priemer nainštalovaného dymovodu. Najčastejšie hodnoty priemeru dymovodu bývajú 130 alebo 150 mm. Samozrejmosťou musí byť dostatočný komínový ťah, v tomto prípade je najjednoduchším riešením konzultácia s kominárom, ktorý nielen zmieria ťah komína, ale i odborne posúdi celkový technický stav komína.

Pre ekonomickú prevádzku krbových kachieľ je taktiež nutné, pomocou vhodne zvolenej tepelnej izolácie zaistiť čo najnižšiu tepelnú stratu vykurovaného objektu.

Rôznorodosť krbových kachieľ

Obyčajný človek sa mnohokrát na trhu nevie rozhodnúť pre správne kachle, pretože nevie aký je medzi nimi rozdiel. Trh ponúka množstvo krbových kachieľ a tie sa rozdeľujú do štyroch základných skupín.

Klasické krbové kachle sa vďaka svojej dvojplášťovej konštrukcii vyznačujú rýchlym nástupom maximálneho tepelného výkonu. Preto v krátkej dobe po zakúrení krbové kachle hrejú naplno. Moderné krbové kachle majú široký rozsah tepelného výkonu, čo umožňuje ich všestrannosť. Vďaka jednoduchému dizajnu sa hodia do netradične riešených priestorov alebo podkrovia.

Kachľové krbové kachle sa vyznačujú nielen zaujímavým vzhľadom ale materiál keramických kachlí má výborne tepelné akumulačné vlastnosti. Kachľové kachle sa preto rozohrievajú pomalšie ale o to dlhšie vydržia kúriť. Teplo sálajúce z kachieľ je „pocitove“ omnoho príjemnejšie. Kachle sú storočia ozdobou a dominantou štýlových miestností a zároveň majú schopnosť akumulovať teplo. Naviac sú vďaka tradičnej ručnej práce výrobcom jedinečným originálom.

Krbové kachle s tepelným výmenníkom sú, ako ich názov našepkáva, vybavené dodatočným zariadením, ktoré umožňuje ich zapojenie do existujúceho rozvodu teplovodného kúrenia. Pomocou krbových kachieľ s výmenníkom sa preto môže pohodlne vykurovať i ďalšie priestory bytu alebo domu, alebo sa môžu využiť k ohrevu vody v zásobníkovom ohrievači.

Luxusné krbové kachle sú určené záujemcom, ktorý od krbových kachieľ nepožadujú len ekonomickú a ekologickú prevádzku, ale hľadajú i možnosť, ako pomocou krbových kachieľ ako estetického prvku zaujímavo oživiť a ozvláštniť interiér. Rada modelov luxusných krbových kachieľ sa vyznačuje zaujímavým riešením presklenia a niektoré kachle sú dokonca otočné.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.