Čo pre nás znamená dobrá posteľ

Posteľ - hlavný 12

Posteľ je neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Práve od nej závisí aký kvalitný spánok budeme mať, ako sa budeme cítiť po zobudení – či svieži a oddýchnutý, alebo dolámaný a nevyspatý. Preto musíme pri vyberaní postelí postupovať veľmi opatrne a zvážiť všetky možnosti výberu. Vhodná manželská posteľ vám môže priniesť úsmev nielen počas spánku.

Spánok je veľmi dôležitý pre nasledujúci deň. Práve od neho závisí aký úspešný deň je pred nami. Taktiež slúži na načerpanie psychických a fyzických síl. V dnešnej hektickej dobe sledujeme čoraz viac ľudí, ktorí trpia nespavosťou. Medzi hlavné príčiny nespavosti patria bolesti chrbtice, krížov, kĺbov či každodenný stres, ktorý v dnešnej dobe výrazne stúpol. Niektorí ľudia trpia chronickou nespavosťou a zbavujú sa jej nesprávne a to rôznymi liekmi, ktoré sú návykové a negatívne vplývajú na náš organizmus. Málokto sa zamyslí, či má vhodnú posteľ, či  práve jeho posteľ nie je príčinou týchto negatívnych javov, ktoré ho sužujú aj niekoľko rokov a strpčujú mu život. Na posteli strávime tretinu svojho života. Pri výbere postele sa málokto zamyslí, či práve jeho posteľ je vhodná nie len po stránke dizajnu ale aj zdravotnom. Je zrejmé že oveľa viac peňazí minieme na veci ako televízory, počítače, rôzne vymoženosti tejto doby. Pritom zabúdame čo je skutočne dôležité pre naše zdravie. Ďalším faktorom, ktorý vplýva na zlý výber postele je, že ani presne nevieme, ktorá posteľ je po zdravotnej stránke práve vhodná.  Podvedomá túžba ľudí je taká posteľ, ktorá im bude vyhovovať jednak z estetickej stránky a na druhej strane sa budú na nej cítiť príjemne, zbavený akejkoľvek ťarchy.

Posteľ-11

Kedysi ľudia nemali takéto možnosti výberu aké majú v súčasnosti. Dnes rozlišujeme rôzne typy a druhy postelí podľa dizajnu. Rôzne štýly a vzory sa odrážajú na ich materiáloch z ktorých je posteľ zhotovená. Postele v poslednej dobe spĺňajú viac ako len prvotný účel. V posteli môžeme mať úložný priestor, pri nej farebne zladený nočný stolík, či farebne zladené vankúše. Predstavivosti sa medze nekladú. Môžeme si vybrať zo širokej škály rôznych produktov, ktoré poskytujú rôzne  druhotné funkcie. No nesmieme zabúdať, že funkcia spánku by mala byť pre nás prvoradá. Medzi zdravotne najvhodnejšie postele zaradujeme postele s nastavovaním polohy. Slúžia najmä zdravotne postihnutým ľudom, ale taktiež ľudom, ktorí majú chronické bolesti kĺbov či chrbtice.  Veľmi populárnou posteľou v dnešnej dobe je tzv. vodná posteľ. Jej konštrukcia a matrac je úplne iná ako pri bežnej posteli. Vodný matrac je plastový vak, ktorý má prevažne tvar kvádra. Tento vak musí byť jednak pružný, pevný, ale taktiež musí byť vyrobený z plastov najvyššej kvality.  Nemusíme sa obávať prasknutia matraca, keďže nie je plnený pod tlakom.

Posteľ v klasickom jednoduchom prevedení Doplnok postele tvorí aj vyhrievacie teleso, ktoré je umiestnené tesne pod matracom. Ideálna teplota by mala byť zhruba od tých 27 stupňov do 29. Pri nižších teplotách by sme cítili nepríjemný chlad, zatiaľ čo vyššie teploty by nám už mohli byť nepríjemné.  Výhodou takejto posteli je, že zabraňuje deformácii chrbtici, vyhrieva celé telo, tým mu prináša relax a oddych a podporuje prekrvenie celého tela.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.