Pracovňa

Kreslo z kože

V dnešnom domove je nutné mať špeciálne miestnosti venované štúdiu alebo práce. Kancelária je tam, kde sme veľa hodín, a z tohto dôvodu by mala byť čo najbližšie k nášmu domovu.

Podľa distribúcie  priestoru nášho domova, môže byť umiestnená v rohu miestnosti ako napríklad spálne alebo v miestnosti slúžiacej  výlučne na tento účel. V oboch prípadoch musíme mať k dispozícii aspoň základný nábytok /stôl, stoličky, police, atď/. Komfort v pracovnom priestore je prvá vec, na ktorú musíme dbať, a to je dôvod, prečo sa dnes pokúsime načrtnúť niektoré z najdôležitejších  požiadaviek. So zreteľom na vlastnosti nevyhnutné pre tento nábytok je užitočné a praktické.

• Stôl na štúdium  by mal mať 70 cm na výšku, minimálne 120 cm na šírku a 70cm hĺbku. Je vhodné, aby bol použitý matný povrch, ktorý slúži na odstránenie ťažkostí reflexov. Stôl by mal byť veľký, aby bolo na ňom dosť miesta pre všetky tie veci, ktoré používate v priebehu dňa

• Je dôležité, aby stolička bola ergonomická a pohodlná, s podrúčkami a užitočnou formuo “S”. Ideálna stolička pre prácu alebo štúdium musí byť polstrovaná, ale pevná, s vnútornou hranou sklonu bez klasických nôh. No zároveň  musí byť taktiež vyrobená z pružného a priedušného materiálu, ktorý sa ľahko ošetruje. Zvyčajne  s nastaviteľnou výškou sedadla, plus otočné kolesá, ktoré umožňujú voľný pohyb a uľahčujú prácu.

• Tretie miesto patrí organizátorom, bez ktorých práca môže byť zložitejšia a pomalá. Spomeňte si na porekadlo “miesto pre všetko a niečo pre každé miesto”.

• Koše alebo popolnice majú tiež  významné miesto vo výzdobe kancelárie. Nič lepšieho, než bim pod vaším stolom.

• Kartotékové skrinky, vždy dobrá voľba, ak váš stôl nemá integrovaný box. Alebo si môžete vybrať z organizátorov z plastu.

pracovne_zakladaceTakže by sme mohli povedať, že pracovňa /študovňa  je pripravená, ale nebolo  by na škodu pridať nejaké umelé svetlo. Dekoratívne osvetlenie bude ideálnou voľbou pre takéto prostredie a poteší každého, kto sa v ňom bude pohybovať.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.