Správny vankúš = dokonalá relaxácia

Moderná posteľ

K správnej  relaxácii  je nielen nevyhnutné mať dobrý matrac, ktorý sa hodí našim potrebám a anatómii. Prebudenie do jasného rána do značnej miery závisí na vankúši, ktorý používate. Táto voľba je veľmi dôležitá, pretože ten správny, môže zmierniť bolesti chrbta a dokonca aj čiastočne odstrániť chrápanie.

Všimnite si, že ak zmeníte matrac, zakrivenie chrbta na novom matraci od toho starého sa bude líšiť, no dôležité je zachovať vodorovné zarovnanie stavcov. Odborníci na chrbticu jednoznačne  súhlasia,  že veľmi dôležitým  faktorom pri nákupe vankúša,  je spôsob akým na ňom spíme.

• Ak spíte na boku, najlepší je krčný vankúš. Tento model sa prispôsobí tvarovaniu krku a hlavy a zároveň udržiava krčnú chrbticu chránenú. Vyrábané sú najčastejšie z materiálu ako je napr. pamäťová pena, ktorá sa dokonale prispôsobí chrbtici a čo je hlavné nemení svoj tvar počas spánku.

posteľ-80282

• Ak spíte lícom nadol, najlepšou voľbou je mäkký vankúš a tenký, pretože treba znížiť svalové napätie a tlak na krku.

• Tí, ktorí spia na chrbte, by sa mali rozhodnúť pre vankúš strednej hrúbky, nakoľko je prispôsobený zakriveniu krku.

• Ak sa pohybujete v noci veľa a meníte často pozície, vyberte fazuľovo-tvarovaný vankúš, ktorý je hrubší a zároveň pohodlný. Táto konštrukcia zaisťuje trvalú podporu, takže nebudete musieť  uprostred noci vankúš upravovať.

posteľ-80273

V súčasnosti sú najviac vyhľadávanými:

Hypoalergénne, oni sú tiež veľmi mäkké a nadýchané, ľahko sa prispôsobia  a zachovávajú tvar.

Dvojité-obojstranné, s nimi  môžete spať na chrbte alebo na boku.

Vankúše s upokojujúcimi vlastnosťami pomáhajú dosiahnuť stav relaxácie. Nájsť môžeme napríklad ukľudňujúce a anti-poburujúce s ergonomickým dizajnom.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.