Rekonštrukcia kúpeľne

Detalle banera (agua)

Ak nás už nebaví relaxovať medzi starými a nevzhľadnými stenami kúpeľne, mali by sme s tým začať niečo robiť. Ideálnym riešením je pustiť sa do rekonštrukcie našej starej kúpeľne. Ak teda už dlho túžime po peknej modernej kúpeľni, je najvyšší čas splniť si náš sen. Tento veľkolepý sen môže byť zrealizovaný už za celý týždeň. Skôr, ako sa pustíme do samotnej rekonštrukcie, mali by sme si zvážiť všetky možnosti a naše nápady, poprípade priania  konzultovať s odborníkmi.

Základom toho, aby všetko dobre dopadlo je dôsledná príprava, preto by sme mali všetko najskôr zmerať a naplánovať si, ako bude vyzerať konečný výsledok. Inšpiráciu môžeme nájsť v rôznych katalógoch, kúpeľňových štúdiách, alebo pri našich priateľoch a známych. Odborníci nám načrtnú určitý grafický návrh a pomocou neho si môžeme vybrať konkrétne riešenie. Rekonštrukciu panelového jadra, alebo stavajúcej kúpeľne môžeme realizovať samy, alebo si môžeme najať remeselníkov. Všetko však treba dôkladne zvážiť a to tak, že prihliadame na naše finančné a časové možnosti. Ak sa zveríme do rúk stavebnej firmy, mali by sme starostlivo zvážiť, pre ktorú sa rozhodneme. Od vybranej firmy by sme mali žiadať ukážky ich realizovaných projektov, mali by sme si nechať predložiť kalkuláciu, termínový plán, spolu so zmluvnými podmienkami a záručným listom. Ako sme už spomínali prestavbu kúpeľne môžeme ľahko zvládnuť aj behom týždňa. Aby práca napredovala rýchlym tempom, mali by sme si na začiatku ujasniť niekoľko základných otázok. Je to veľkosť priestoru – kúpeľňu môžeme prípadne zlúčiť s WC ak sa nám to dizajnovo viac páči, poprípade nemáme dostatok priestoru na samotné WC. Tým priestor prevzdušníme a zväčšíme. Toto riešenie je však odporúčané viac jednotlivcom, ako rodinám s väčším počtom členov.

Bathroom_004

Na vypracovanie návrhu a projektu je výhodné obrátiť sa na odborníka, či už si zvolíme architekta, stavebného inžiniera, alebo kúpeľňové štúdio, ktoré vypracuje jednoduchší a komplexnejší projekt a pritom zváži celkovú koncepciu priestoru. Zároveň nám pomôžu s výberom stavebného materiálu a výberom predmetov na zariaďovanie. Elektrická inštalácia a osvetlenie bývajú inštalované úplne až na záver. No napriek tomu treba skôr rozhodnúť o umiestnení zásuviek, vypínačov, svetiel a spotrebičov. Treba mať na pamäti, že kúpeľňa vyžaduje dostatočné osvetlenie, centrálne svetlo je výhodné doplniť osvetlením nad zrkadlom, alebo vedľa neho. Môžeme zvoliť aj relaxačné osvetlenie, taktiež sa môžeme rozhodnúť aj pre svetelné scény.

Bathroom_005

Ak sa rozhodujeme o spôsobe vykurovania je dobré, ak sa o tom poradíme s projektantom. Taktiež aj správne odvetrávanie kúpeľne by sme s ním mali prekonzultovať. Rozvodové studené a teplé vody spolu s odpadmi by sme mali radšej prenechať odborníkom, predídeme tak nepríjemnostiam, ktoré nám môže spôsobiť neodborne vykonaná práca. Ak sa rozhodujeme medzi vaňou a sprchovacím kútom, mali by sme si zvážiť, či máme dostatok priestoru na obidve možnosti. Ak máme nedostatok miesta, môžeme si zvoliť mini vaňu, poprípade sa rozhodnúť iba pre sprchovací kút.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.