Rohožky pred dvere

http://www.frontgate.com

Rohožka je veľký pomocník nielen v domácnosti. Dokáže zachytiť množstvo nečistoty aj vlhkosti, ktoré by mohli po príchode z vonka, poškodiť podlahu.

Zaobstaraním si rohožky predídete častému vysávaniu, zametaniu či umývaniu podlahy. Sú tiež bezpečné, cenovo dostupné, vyrobené z rôzneho materiálu, veľkostí a majú odlišné tvary aj motívy.

Rohožku v domácnosti môžete umiestniť priamo pred vchodové dvere, pivnicu, garáž alebo dielňu. V niektorých prípadoch, je rohožka umiestnená aj z vnútornej časti dverí. Tým vám ponúkne dvojitý účinok. Veľmi účinná je tiež škrabka nachádzajúca sa pri vstupe, ktorá vám uľahčí zbaviť sa blata, snehu či kamienkov.

Je potrebné zadovážiť si rohožku z kvalitného materiálu, ktorý môže byť prírodný, gumený alebo vyrobený zo syntetických vlákien. Nemali by ste zabudnúť na dĺžku vlasu a dôležitá je tiež veľkosť rohože. Vstupná vonkajšia rohožka musí dobre absorbovať vlhkosť a zmeny teploty. Vnútorná rohožka zas slúži na odstránenie najjemnejších nečistôt. Tieto rohožky sú dostupné vo forme koberca, navrhnuté tak, aby nepoškodili podlahu a zapadli do interiéru domácnosti. Pri kúpe rohožky dbajte na farebné prevedenie. Voľbou tmavých a strakatých farieb nič nepokazíte. Nazbierané nečistoty nebudú v tom prípade až tak viditeľné.

rohozka2

http://www.frontgate.com

Z času na čas je vhodné rohožky vnútorné alebo vonkajšie vyprášiť, povysávať prípadne oprať v práčke, ak to výrobca odporúča. Aby rohožka dobre sadla na zem, je ideálne, aby mala protišmykový podkladový materiál, čím predídete jej skĺznutiu. Nakoniec, vyberte si takú rohožku, ktorá nezabráni dverám vo voľnom pohybe a nebude sa tiež zachytávať.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.