Zvýšte si kvalitu spánku

http://www.lnt.com

Celodenného stresu sa najlepšie zbavíte v pokojnom a tichom prostredí vašej spálne. Toto miesto je ideálne na relax, uvoľnenie a poskytne vám potrebný kvalitný spánok. Niekedy sa však stane, že nedostanete taký spánok, aký potrebujete. Vtedy môže byť na vine zopár rušivých elementov. Prinášame vám teda zopár rád, ktoré určite oceníte.

1 – Elektronika do spálne nepatrí
Je známe, že elektronické prístroje vyžarujú určité elektromagnetické vlnenie, ktoré ničí spánok a vplýva na ľudský organizmus. Preto umiestnite televízory, počítače, mobily a iné zariadenia mimo dosah spálne.

2 – Spáleň má byť suchá i tmavá
Pokiaľ pracujete na nočné smeny, viete, aké je slnko iritujúce, keď sa snažíte ráno zaspať. V takom prípade je potrebné si nainštalovať buď žalúzie alebo hrubšie závesy. Zabezpečia vám potrebnú tmu a samozrejme ľahšie zaspávanie aj počas obedných hodín keď je slnko vysoko na oblohe. Zadovážiť si tak isto môžete praktickú masku na oči.

3 – Farebné prevedenie spálne
Oplatí sa zvoliť chladné farebné odtiene, ktoré sú upokojujúce, navodzujú spánok a nedráždia. Medzi takéto farby patrí široká škála odtieňov modrej a zelenej. Farby ako také vplývajú na každého človeka rôzne a tiež ovplyvňujú našu náladu. Živé farby ako červená, žltá, oranžová alebo ružová nás môžu rozveseliť, podporiť kreativitu alebo dráždiť, čo veľmi nie je ideálne pred spaním.

4 – Eliminujte hluk a zvuky v spálni
Upadnúť do pokojného spánku je ťažké v prípade, že vás ruší hluk z ulice cez otvorené okná a dvere. Zabráňte akémukoľvek zvuku aj bzukotu narušiť váš spánok. Pomôcť by vám mohli tiež štuple do uší.

5 – Uložte si oblečenie do skríň
Uprataná izba oveľa pozitívnejšie vplýva na náš spánok, ako taká, v ktorej je neporiadok a pôsobí chaoticky. Poukladajte si prehľadne oblečenie do skríň či komody, aby nepôsobila izba preplnene.

6 – Udržujte čistý vzduch
Čistý a čerstvý vzduch je na nezaplatenie čo sa kvalitného dýchania v noci týka. Preto pravidelne spáleň čistite, nielen kvôli vzduchu ale aj prípadnému hmyzu a roztočom. V prípade alergie si zaobstarajte čističku vzduchu, ktorá vám to dýchanie značne uľahčí.

To, ako sa ráno zobudíte, záleží na príjemnom prostredí, ktoré si sami vytvoríte. Dôležité je vstať oddýchnutý, vyspatý a s úsmevom na tvári.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.