Rozmanitosť svietidiel

LED-osvetlenie

Svietidlá dnes neplnia len úlohu zdrojov svetla ale sú dizajnovým prvkom a dekoračným predmetom v každej domácnosti alebo aj v pracovných priestoroch. Svietidlá musia spĺňať množstvo parametrov a to z oblasti ekológie, zo zdravotného hľadiska ale aj rôzne dizajnové a ergonomické vlastnosti.

Všetci si uvedomujú, že v interiéry nestačí jedno centrálne svetlo ale k maximálnemu pohodliu potrebujeme viac menších lokálnych zdrojov svetla. Každé takéto svetlo má svoju vlastnú funkciu ale potrebné je aj to, aby bol medzi svetlami v miestnosti žiadaný súlad. Ak už ide o stropný luster, nástennú lampu alebo aj stojacu lampu, musia byť zladené spolu ale aj s interiérom kde sa nachádzajú.

stojata_lampa 2

zdroj: http://www.furnitureinfashion.net/mother-child-floor-lamp-satin-chrome-rome-p-3344.html

Zákazníci si dnes však žiadajú aj svietidlá so šokujúcim a prekvapujúcim dizajnom. V takomto prípade je povolené aj to, že prevažuje vzhľad nad funkčnosťou lampy. Dnes už neplatia pravidlá ako pred rokmi, že do minimalistického interiéru musia ísť len strohé a jednoduché osvetľovacie telesá zo skla alebo nerezového materiálu. Dnes je možné si dať aj do loftového priestranného bytu krištáľový luster zámockého typu. Nemusíte si do neho umiestňovať len industriálne lampy a svietidlá z tvrdých materiálov.

Kupujúci požadujú aj energeticky úsporné svietidlá. Tu sa im naskytuje možnosť si zakúpiť zdroje na báze Light Emitting Diode. LED osvetlenie sa vyrába v rôznych tvaroch a prevedeniach. Môžete si ich kúpiť ako klasické stolové lampy alebo stropné svietidlá. Novým trendom sú aj ohybné LED pásky. Tie sú ako stvorené na hravé umiestnenie na poličky, skrinky, zrkadlá či na televízne obrazovky. Pásky sú tenké a preto ich môžete umiestniť aj do najužších miest.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.