Záhradné svietidlá

zahradne svetlá

Záhrada je pre mnohých ľudí neodmysliteľnou súčasťou ich bývania. Považujú ju za jednu z miestností kde trávia čas, relaxujú alebo pracujú. Je jedno či je záhrada veľká alebo je minimalistických tvarov. Každý rád trávi čas na čerstvom vzduchu pod žiariacim letným slnkom.

Majitelia záhrad chcú svoj čas tráviť v záhrade aj vo večerných alebo nočných hodinách a preto potrebujú kvalitné osvetlenie aj do týchto exteriérových priestorov.Trh svietidiel dnes ponúka množstvo záhradných svietidiel. Tie majú rôzne tvary, dizajn, farebné prevedenia ale aj intenzitu svietenia. Svietidlá sú prispôsobené aj tomu ako často a na aké účely záhradu využívate. Záhrada na relax a na prácu bude obsahovať iné lampy ako záhrada, ktorá je využívaná len na občasné záhradné oslavy s priateľmi. Väčšina svietidiel vonku však pôsobí skôr ako dekoračný prvok a funkcia praktického osvetlenie je vtedy potlačená.

Záhrada sa plne využíva zvyčajne viac ako polovicu celého roku a preto musia záhradné lampy spĺňať aspoň tri základné funkcie. Orientácia, úžitkovosť a dekoračných charakter, tieto tri atribúty by mali byť pri záhradnej lampe samozrejmosťou. Orientačné svietidlá umiestňujeme spravidla ku chodníkom alebo cestičkám. Tie nám určujú smer a umožňujú jednoduchšiu orientáciu v záhrade aj v nočných hodinách. Úžitkové svetlá využijeme hlavne v miestach kde sa pracuje. Dekoračné lampy sa dávajú na miesta, kde budú efektne pôsobiť a vytvárať zvláštnu atmosféru.

zahradne svietenie

zdroj: http://certified-lighting.com/garden-lighting.php

Vďaka záhradným svietidlám sa môžete v záhrade radovať a kochať sa ňou aj v nočných hodinách. Atmosféra terasy a záhrady je v noci úplne iná ako počas rušného dňa. Kvalitné a vhodne vybrané svietidlá len umocnia povznesenú náladu.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.