Sklenený nábytok

images

Spotrebiteľom, ktorí na trhu hľadajú nábytok zo skla, je ponúkané množstvo rôznych štýlov skleneného nábytku, rozličné druhy skla a rôzne ceny. Jednou z najúžasnejších vlastností skleneného nábytku je zdanlivo krehký a čistý vzhľad. Jedná sa však iba o dojem. V skutočnosti má nábytok zo skla takmer rovnakú odolnosť ako drevený nábytok.

Pri výrobe skleneného nábytku sa používa sklo, ktorého vlastnosti sa upravujú kalením. Takýto nábytok zvyčajne prináša do miestnosti určitú eleganciu a sofistikovanosť. Vďaka tomuto sa sklenený nábytok používa nielen ako dekorácia, ale aj ako hlavný prvok miestnosti. Praktické použitie skleneného konferenčného stolíka nemožno spochybniť. Na utretie škvŕn stačí len voda a handrička. Na rozdiel od dreveného nábytku, ten sklenený pôsobí vzdušne a opticky zväčšuje priestor. To je jeho ďalšia veľmi užitočná vlastnosť. Nábytok zo skla je vo všeobecnosti ľahší ako drevený nábytok, čo zľahčuje aj manipuláciu s ním.

Sklenený-nábytok-vedľajšíV niektorých prípadoch možno skombinovať sklo a drevo. Takto nám vzniknú zaujímavé kusy nábytku, ktoré môže oživiť vašu kanceláriu či izbu. Takýto nábytok je prekvapivo všestranný a ponúka majiteľovi možnosť prispôsobiť si ho podľa jeho predstáv a potrieb. K modernému zariadeniu kancelárie alebo akejkoľvek inej izby patrí aj moderné kancelárske kreslo, ktoré je v súčasnosti ponúkané vo väčšine prípadov ako ergonomické. Ďalším moderným trendom je kúpa kancelárske stola, ktorého plochu tvorí sklo. Profesionálni dizajnéri dokážu využiť priestor tak, aby čo najviac vyhovoval potrebám klienta a aby odrážal jeho osobnosť. Využívajú menšie kusy nábytku, aby doplnili väčšie kusy a rozčlenili priestor na menšie celky.

Ako sme už spomenuli, sklo používané na výrobu nábytku, sa upravuje kalením. Pozrime sa bližšie na tento proces. V podstate sa jedná o zahriatie skla na vysokú teplotu a následné prudké ochladenie. Vďaka tomuto sa sklený nábytok stáva odolný voči lomu a puklinám. Pre nábytok, ktorý je často využívaný, je to veľmi dôležité. Ak by sa nevyrábal z upraveného skla, mohol by veľmi ľahko prasknúť aj pri bežnom používaní. Ak však aj napriek všetkému dôjde k rozbitiu skleneného nábytku, nemusí mať obavy. Tvrdené sklo sa rozbije na malé fragmenty, ktoré nemajú ostré hrany. Tým pádom sa minimalizuje aj riziko poranenia pri odstraňovaní črepov. Okrem nábytku sa tvrdené sklo používa aj v mnohých ďalších výrobkoch, ako sú balkónové dvere, sprchové kúty, chladiace vitríny atď.

Sklenený-nábytok-vedľajší-2Starostlivosť o sklenený nábytok nie je vôbec náročná. Proces kalenia spôsobí, že sklo je odolné voči poškriabaniu a škvrnám. Kvalitne vyrobené kusy musia byť už na prvý pohľad stabilné. A aj keď je čistenie jednoduché, sklenený nábytok je citlivý na odtlačky prstov. Ideálnym čistiacim prostriedkom je zmes vody a citrónovej šťavy. V prípade, že v domácnosti alebo kancelárii sa pohybujú malé deti, sklenený nábytok nie je najvhodnejším riešením. S primeranou starostlivosťou a čistením môže váš sklenený stôl či akýkoľvek iný druh skleneného nábytku vyzerať úžasne aj po mnohých rokoch.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.