Kvalitný matrac = kvalitný spánok

Zdravý spánok hlavný 2

Základom pre spokojný a zdravý spánok je kvalitný matrac. Ocení to najmä naše telo, ktoré si po namáhavom pracovnom dni potrebuje dopriať odpočinok a celkovú regeneráciu. Práve s matracmi sa stretávame denne, keď si líhame do našich postelí. Sú kľúčové pre pokojný spánok.

Postele-2

Zdravý spánok zabezpečuje regeneráciu svalov, kĺbov, ale hlavne kvalitný odpočinok, ktorý určite potrebuje v dnešnej uponáhľanej dobe každý z nás. Staré a múdre porekadlo hovorí to, že ako si ustelieme, tak budeme spať. A preto by sme pri výbere matraca mali dbať nielen na jeho zloženie, ale taktiež na podklad, na ktorom budeme ležať. Pri jeho výbere je totiž dôležité či bude na pevnej podložke, alebo na niektorom type rošte, či už na pevnom alebo polohovom. Veľmi dôležité je sledovať aj výšku matraca, jeho tuhosť a taktiež to, pre koho je matrac určená.

V obchodoch nájdeme rôzne druhy matracov a preto aj samotný výber je pre ľudí dosť zložitý, keďže nemusia vedieť, pre ktorý matrac sa rozhodnúť. Exituje niekoľko pravidiel, ktorými by sme sa pri výbere správneho matracu mali riadiť. Pre malé deti, zhruba do desať rokov netreba kupovať matrace, ktoré sa skladajú z niekoľkých zón. Dieťa nie je veľmi veľké a tak by ani tieto zóny nemali význam pre jeho rast a ani pre správnu oporu chrbtice. Veľmi výhodné sú sendvičové matrace, ktoré sa skladajú z viac druhov pien, alebo prírodných kokosových dosiek. Pre dorastajúce deti sú určené matrace, ktorú sú ľahko odvetrávané, alebo majú masážnu funkciu a sú zložené z tuhých materiálov. Dokonalá matrac by sa mala skladať zo studenej peny, 3 D vlákna a z prírodných materiálov ako je kokosové vlákno alebo latexová pena. Veľmi vhodné sú taktiež čisté latexové matrace – tie spĺňajú všetky predpoklady na dobrý a kvalitný spánok. Dobré sú aj matrace rozdelené do jednotlivých zón, ktoré zaručia dorastajúcim deťom dokonalý odpočinok a dostatočnú oporu pre ich telo.

10.-ročník-výstavy-Nábytok-a-Interiér-a-výstavy-Stavexpo-vedľajší-3

Ak sa rozhodujeme pre matrac, ktorý je určený dospelému človeku možností máme dosť. Preň sú určené všetky druhy matracov, napríklad penové matrace. Aby matrac spĺňala ortopedické vlastnosti, je treba mať na pamäti na akom podklade je daná matrac umiestnená. Ak zvolíme nesprávny podklad pre matrac, očakávaného odpočinku a zdravého spánku sa nedočkáme. Aj správne zvolená tuhosť, lepšie povedané nosnosť je hlavným predpokladom pre patričnú oporu tela a regeneráciu počas spánku.  Pre starších ľudí máme na trhu určené matrace s vyššou dĺžkou, ktorá uľahčuje samotné vstávanie z postele. Rozšírené sú najmä taštičkove a pružinové matrace. Sú dokonale odvetrávateľné a taktiež sú určené aj na pevné podložky.

Poschodová-posteľ-ako-si-vybrať-tú-správnu-vedľajšíNa pamäti by sme taktiež mali mať, že solídny predajca nám ponúkne na svoje postele a matrace servis, ale taktiež aj profesionálnu pomoc pri výbere matracu. To by malo platiť aj pri výbere matracu cez internet, aj keď tieto služby sú často nie na vysokej úrovni, čo je však chybou. Preto by sme pri kúpe matracu mali zistiť informácie, ktoré potrebujeme.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.