Šokujúce ! Zlodejom vôbec nemusí vadiť, že sme doma, naopak počet krádeží v domácnostiach, kde sa nachádzali ľudia vzrástol!

jablotron

Vlámanie a odcudzenie nášho majetku patrí nie k príliš príjemným veciam v našom živote. Mnohokrát si za to môžeme práve vďaka našej nepozornosti. Zlodeji však hľadajú stále nové možnosti, ako sa dostanú do našich príbytkov.

Myslíme si, že ak sme doma a zamkneme sa, sme v bezpečí? Novým trendom sú vlámania práve vtedy keď sme doma. Práve takto sa behom roka odohrá až 10 % krádeží. Vôbec nemusíme pútať našimi cennosťami, či elektrickými spotrebičmi za niekoľko tisícok eur. Zlodejom stačí aj pár stovák na nákup obživy, alkoholu, či drog. Mnohí si povieme, že nám vlastne ani nemajú čo ukradnúť, no napriek tomu sa nám to môže stať. Zlodeji si často zoberú aj staršie veci, ktoré jednoducho za pár drobných predajú. Novým trendom je vykrádanie bytov za prítomnosti ich obyvateľov. Môžu nás prekvapiť kedykoľvek. Môžeme sa však riadiť jednoduchým pravidlom a to znie tak, že sa treba zamykať aj keď sme doma. No ani toto nie je sto percentne účinné. Najlepšiu ochranu si však zaistíme tak, že si zaobstaráme certifikované bezpečnostné dvere triedy tri, či štyri. Zlodeji sa k nám zväčša vkrádajú medzi dvanástou a druhou hodinou ráno. Až 90 % lúpeží sa uskutočňuje cez vchodové dvere, pri nízkych bytoch je to cez balkón, či okno. Ak bývame na prízemí, či jednotke, mali by sme si okná a balkón zaistiť kovovými mrežami.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.