Originálnym nástenným osvetlením môžeme jednoducho rozjasniť náš domov

27347_inessa

Nástenné svietidlá sú ideálnym riešením v prípade, že chceme nejakým spôsobom ozvláštniť náš byt. Síce nemôžu v nijakom smere nahradiť centrálne osvetlenie, môžu byť vynikajúce pre sektorové využitie – ak potrebujeme viac osvetlenia pri posteli, či kresle, sú pre nás skvelým riešením.

Kedysi sa osvetlenie v miestnosti obmedzovalo na dĺžku elektrického káblu. Dnes je to už neaktuálne. Dnes už máme svietidlá, ktoré môžeme jednoducho umiestniť aj do ťažko prístupných bodov v našej izbe. V moderných bytoch môžeme veľmi jednoducho nájsť nástenné svietidlá, práve vďaka ich univerzálnosti a nemusíme sa trápiť ani dĺžkou elektrickej šnúry, pretože žiadnu nemajú. Jednoducho povedané fúknu kúsok života aj do miestností, ktoré pôsobia na pohľad chladno, či nudne. Pomocou neho môžeme v miestnosti docieliť aj dramatický efekt. Stačí, ak si kúpime minimalistické svietidlá, napríklad lampičky s tienidlami, ktoré majú zaujímavo zdobený detail. Ak sa motivujeme múdrosťou starých Egypťanov zistíme, že môžeme miestnosť zaliať svetlom, pomocou jednoduchej odrazovej sily zrkadiel.

Strach  by sme nemali mať ani z moderného prevedenia niektorých nástenných svietidiel. V obchodoch totiž nájdeme rôzne lampy, či minimalistické bodové svetlá, ktoré pôsobia, ako by boli z inej planéty. No aj napriek tomu by nás hneď nemali odradiť, práve oni nám totiž môžu poskytnúť emočné a relaxačné svetlo, ktoré bude na nás pôsobiť priam neodolateľne a umocňovať pocit útulného domáceho prostredia s troškou originality. Prekrásne sú aj svetelné panely, ktoré sú určené pre intímne a dekoratívne osvetlenie. Pomocou neho poskytnú interiéru zaujímavú hru svetla a tieňu. Ak bývame v dome a rozmýšľame aj o vonkajšom osvetlení, potom môžeme siahnuť tiež po rôznych druhoch. Dnes si môžeme vybrať na vonkajšie osvetlenie napríklad svietidlo s tvarom rozkvitajúcich ľalií, ktoré sú pre ich jemný vzhľad vynikajúcim exteriérovým osvetlením. Ak sme milovníci kovu, môžeme si vybrať osvetlenie do našej záhrady práve z tohto materiálu. Môžeme ich doplniť pomocou sviečok a tým dodať romantickú atmosféru našej domácnosti.

farebne_svetlá

zdroj: http://www.storyblog.us/retro-kitchen-lights-at-night/

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.