Teplo pod každou dekou

http://www.johnstonscashmere.com

V zimnom období častejšie využívame deky a prikrývky aby sme sa príjemne zohriali. Využiť sa dajú či už pri čítaní knihy, sledovaní televízie alebo počúvaní hudby. K dispozícii sú rôzne druhy tkanín, veľkosti, štýly aj farebné prevedenie. Vyberte si predovšetkým takú deku prípadne prikrývku, pod ktorou sa budete cítiť pohodlne.

Materiály:

Bavlna – prikrývky zo 100 % bavlny sú ideálne pre ľudí s citlivou pokožkou, alergiami alebo pre ľudí, ktorí sú ohľaduplní k životnému prostrediu. Deku z bavlny môžete využiť samostatne alebo spolu s ostatným posteľným prádlom. Počas zimy vás určite zahreje. Popularitu bavlny ohrozovali syntetické materiály, teraz sa však skvele dopĺňajú. Tieto prikrývky sú cenovo dostupné a ich ošetrenie je ľahké.

deka_2

http://www.pendleton-usa.com

Fleece – tento materiál je mäkký a jemný na dotyk, teplý aj ľahký. Deky a prikrývky z neho vyrobené sú veľmi obľúbené aj medzi deťmi aj kvôli plyšovému pocitu.

Vlna – prikrývky z vlny jednoznačne oceníte v chladnom počasí. Kombinujú priedušnosť a izoláciu, podobne ako fleece. Aj tenké vlnené deky poskytujú viac tepla, v porovnaní s inými dekami. Prikrývky z vlny sú pevné, jemné a trvanlivé.

Kašmír – vlna je mimoriadne jemná, mäkká, ľahká no aj podstatne drahšia ako obyčajná vlna. Vyžaduje si väčšiu starostlivosť. No za ten luxusný pocit to stojí.

deka_3

http://www.cuddledown.com

Hodváb – sa používa v menších množstvách do iných textílii, aby ich posilnil. Vhodný je aj na výrobu detských obliečok kvôli svojej jemnosti. Pravý hodváb je veľmi vzácny a drahý. Zvláštnym znakom hodvábu je jeho prispôsobenie sa počasiu. V lete príjemne chladí, naopak v zime zahreje. Starostlivosť o túto tkaninu si vyžaduje zvýšenú pozornosť.

Žinilka – ide o tkané textílie. Žinilkové prikrývky sa vyrábajú z rôznych materiálov, medzi ktorými je umelý hodváb, bavlna ale aj akryl. Tieto deky sú jemné a lesklé.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.