Tipy pre interiérové osvetlenie

http://www.homelighting.net

Osvetlenie v domácnosti sa môže líšiť v závislosti od danej miestnosti. Keďže v každej izbe robíme niečo iné, treba tomu prispôsobiť aj osvetlenie v rôznych úrovniach. Správne zvolený štýl osvetlenia spraví s vašou domácnosťou zázraky. Je tiež potrebné sa zamerať na farbu svetla a jeho smer.

V obývačke môžete použiť kombináciu stolovej i stojacej lampy. Zamerajte sa na osvetlenie objektu ako je obraz, rastlina alebo nápadná komoda. Pre pohodlné čítanie je vhodná lampa žiariaca nadol. Moderné domácnosti majú naopak zabudované stropné svietidlá, ktoré sa dajú v prípade potreby stlmiť.

Najjasnejším miestom v jedálni by mal byť určite jedálensky stôl. Perfektne ho doplní krásny luster, na trhu dostupný v rozličných veľkostiach a štýloch. V ostatných častiach jedálne postačí svetlo relaxačné v podobe malých stolových lámp či svietnikov.

Ideálnym riešením v kuchyni je horné osvetlenie. Pri varení môžete prakticky využiť aj osvetlenie pracovnej plochy. Vkusne vynikne skrinkové osvetlenie, ktoré pôsobí moderne a štýlovo.

svetlo_b

http://www.homelighting.net

Je samozrejmé, že v spálni má panovať útulná atmosféra. Nočné stolíky väčšinou obsahujú malé lampy, ktoré poslúžia pri čítaní. Príjemne pôsobia i sviečky v rozličných farbách, umiestnené na komode či parapete.

Pri upratovaní kúpeľne zas pomáha stropné svetlo, ktoré miestnosť celú osvetlí. V niektorých prípadoch sa osvetlenie montuje aj priamo nad sprchovací kút. Najlepšou voľbou pri líčení je však bočné osvetlenie blízko zrkadla. Zabezpečí vám tak perfektné nanesenie líčidiel.

Z hľadiska bezpečnosti je nutné zabezpečiť primerané osvetlenie chodieb, prípadne schodiska. Schody by mali byť osvetlené aj pomocou prepínačov umiestnených v hornej i dolnej časti. Do chodby zapadne luster ale aj stropné či nástenné osvetlenie.

Preto, aby ste sa vo vašej domácnosti cítili bezpečne a pohodlne, potrebujete základný prvok, ktorým je kvalitné osvetlenie.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.