Veľkoplošné slnečníky

Ninja_čierna_suprava

Možno ste sa aj vy už stretli s tým, že ste si chceli na terasu zaobstarať markízu, aby ste si vytvorili tieň v horúcich letných dňoch ale konštrukcia domu vám to neumožnila.

Jednou z možností ako takéto problémy riešiť sú veľkoplošné slnečníky. Klasická konštrukcia slnečníka so stredovým stožiarom má niekoľko nevýhod. Priestor pod slnečníkom je konštrukciou stožiaru limitovaný a nech už sú to záhradné stoly alebo ležadlá, musí sa ich rozmiestnenie tomuto hľadisku prispôsobiť. Ďalším obmedzením je závislosť vytvoreného tieňa počas dňa. Istotne to poznáte z dovolenky pri mori, keď ste si každú chvíľu museli posúvať ležadlo, aby ste boli v tieni.

Obidva tieto mínusy sa dajú vyriešiť novými typmi slnečníkov s bočným nosným ramenom. Tým, že je konštrukcia riešená excentricky mimo tieniacej plochy, možno lepšie a praktickejšie využiť miesto pod slnečníkom. U väčšiny týchto modelov sú slnečníky upevnené na základňu otáčavo. Teda je tu možnosť natáčania tieniacej časti tak, aby bola tieniaca časť počas celého dňa rovnaká. To môže byť veľkou výhodou ak máte pod takýmto slnečníkom jedálenský stôl.

Samozrejme ale, že aj klasická konštrukcia slnečníka so stredovým stožiarom nájde uplatnenie v mnohých ďalších prípadoch. Napríklad, keď chceme zatieniť plochu o rozmeroch až 6×6 metrov, je to práve tento konštrukčný typ, ktorý je schopný naše požiadavky splniť.

Pri výbere najvhodnejšieho typu slnečníka je potrebné zohľadniť rôzne aspekty. K akému typu záhradného nábytku si chcem slnečník zaobstarať? Ak máme moderný dizajnový nábytok, určite si k nemu nezoženiete reklamný slnečník, ktorý by sa lepšie vynímal u lacného stánku s pivom a špekačkami.

Dôležité faktory pri kúpe sú aj kvalita dreva, kvalita a farebná stálosť použitých poťahov, nenáročnosť na manipuláciu so slnečníkom. Podstatná je aj jeho údržba či stabilita. Dôležité je aj to akú veľkú plochu chceme zatieniť.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.