Vlastný svet pre naše ratolesti

Ratolesti - hlavný

Najvýraznejšie detaily v detskej izbe tvoria doplnky našich detí. K tým obľúbeným patria najmä plagáty ich obľúbených spevákov, či hercov. Ak by sme sa rozhodli sami typovať ich obľúbené motívy, nedopadli by sme práve najlepšie. Každý, kto má dospievajúce dieťa doma vie, že je to číry nezmysel.

Každý teenager je originál, ktorý má vlastný názor a tiež aj vkus. Preto by sme sa nemali príliš zaoberať výzdobou detskej izby, ani hodnotiť vkus našich ratolestí. Do toho, ako si naše dieťa vyzdobí detskú izbu by sme nemali žiadnym spôsobom zasahovať. Dospievajúci človek vyjadrí svojím zdobením svoje pocity a nálady a preto môžeme očakávať, že samotný štýl izby sa tak bude viackrát meniť. Nesmieme zabúdať ani na súkromie, ktoré by mal mať každý dospievajúci študent. Nemali by sme zabúdať na to, že prv, ako vstúpime do ich izby pravidlom by malo byť slušne zaklopať. Ani chodenie do izieb počas ich neprítomnosti by sa nemalo stať našou súčasťou.

Ratolesti-11

Všetko to závisí od zvyku, ktorý máme zaužívaní doma, o konkrétnej situácii a o spoločnom dohodnutí sa. Domácnosť s dospievajúcim dieťaťom je pre nejedného rodiča dosť ťažkou psychickou záležitosťou. Je to neustále hľadanie vzájomných kompromisov. To docielime tak, ak navzájom často komunikujeme, rešpektujeme určité pravidlá a zvyklosti našej domácnosti. Všetko musí byť samozrejme na oboch stranách, nie len na jednej. Nesmieme zabudnúť, že každé dospievajúce dieťa musí mať svoju vlastnú izbu.

Ratolesti-2

Je to nevyhnutné pre jeho pokoj a požadované súkromie. Základom každej izby je dobrá a kvalitná posteľ. Dostatočne veľký pracovný stôl by sme taktiež nemali podceniť, pretože patrí k dôležitej súčasti študentskej izby a navyše môže slúžiť aj na iné činnosti. Pre umiestnenie počítača by sme mali vyčleniť samostatný počítačový stolík. Úložný priestor nám vyrieši veľká vstavaná skriňa, do ktorej si naše ratolesti môžu odložiť potrebné veci. Nesmieme zabudnúť ani na správne osvetlenie miestnosti, ktoré ocenia dospievajúci najmä pri štúdiu.

Ratolesti-3

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.