Výber krbovej vložky

krbove-vlozky-2

Chystáte sa zaobstarať si krbovú vložku? Krbová vložka je nutná pri krboch, ktoré neslúžia len na okrasu ale slúžia hlavne ku vykurovaniu miestností. Krbovú vložku treba vyberať veľmi starostlivo.

Hlavnou výhodou krbovej vložky je úspora dreva a vyššia účinnosť. Veľkou výhodou je aj nízka prašnosť a vyššie vykurovanie či možnosť vykurovania viacerých miestností naraz.

Krbovú vložku treba vyberať podľa výkonnosti. To treba prispôsobiť veľkosti miestnosti s krbom a miestnostiam, ktoré chcete vykurovať. Ďalším dôležitým aspektom je priemer komína. Pri výbere sa treba rozhodnúť, či dáte prednosť vložke s klasickým otváraním alebo s otváraním dohora. Dnešné výrobky umožňujú, že prikladacie dvierka sa vysúvajú dohora, tieto vložky sú ale oveľa drahšie.

Krbové vložky rozdeľujeme na jednoplášťové a dvojplášťové. Výhody jednoplášťovej krbovej vložky spočívajú v tom, že pri nich nie je potreba zabudovaného ventilátoru. Tieto vložky majú väčší objem vyhrievaného vzduchu a nemôžu sa prehriať. Jednoplášťové krbové vložky majú menšiu obstarávaciu cenu a je tu možnosť ich používať i pri výpadku elektrickej energie.

Podstatnou výhodou dvojplášťovej vložky je rýchlejší prenos tepla oproti vložke jednoplášťovej.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.