Vyberám si…..teba!

1390097_74454805

Vybrať si záhradný nábytok nie je také jednoduché ako to vyzerá. Keďže sa vo väčšine prípadov jedná o dlhodobú investíciu, je dôležité vybrať správny: materiál, dizajn, tvar, veľkosť a samozrejme, určujúca je i cena. Ako to urobiť tak, aby bola spokojná celá naša rodina a i naša peňaženka? Tu pomôžu len dve veci,  dobrý vkus a rada odborníka.

Ktorý z materiálov je pre náš nábytok vhodný?

Svojim spôsobom sú všetky dostupné materiály vhodné, t.j.: oceľ, ratan, kov, drevo, liatina, fígeľ spočíva vo vhodnom umiestnení vášho záhradného nábytku. Určujúcim v tomto prípade nie je len váš osobný vkus, ale i poloha. Napríklad na otvorené priestranstvo sa veľmi neodporúča umiestniť drevený kus nábytku.Dôvod je prostý,ak je dlhodobo v intenzívnom kontakte s dažďovou vodou, môže sa časom poškodiť. Je preto vhodnejšie voliť trebárs oceľový nábytok (korózie sa obávať netreba, nábytok je špeciálne ošetrený).

Z akého dreva je vhodné kúpiť si  alebo dať zhotoviť svoj záhradný nábytok?

Opäť je niekoľko správnych odpovedí. V tomto prípade zohráva najväčšiu úlohu spomínaný osobný vkus. V súčasnosti je napríklad veľkým hitom nábytok z exotického dreva. Pôsobí chic a je dlhotrvácny. Exotické drevo je materiál povestný svojou kvalitou a navyše, vďaka svojej vzácnosti, dodá majiteľovi i pocit luxusu. Najvyhľadávanejším druhom dreva na trhu je ešte stále klasický masív. Bukové drevo je i naďalej symbolom overenej kvality a nevtieravej elegancie.

A čo plastové „sedenie“?

Záleží od situácie. Pokiaľ chodíte kempovať, chystáte sa na chatku k vode a pod., je tento druh sedenia vhodný. Jeho výhodou je ľahká prenosnosť a cenová výrazná dostupnosť. Nemyslíme si ale, že je to vhodný kus nábytku do vašej záhrady. Iba ak máte tendenciu skĺzať ku gýčovosti. Ak sa chcete v záhrade vyhrievať v ľahko prenosnom, ale vkusnom sedení, voľte ratanový záhradný nábytok. Je to veľmi moderný a zároveň i nadčasový kus nábytku, ktorý vďaka svojej nevtieravosti prirodzene splynie s vonkajším prostredím, doplní záhradu a nebudepôsobiť ako „päsť na oko“.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.