Výhody sekčných garážových brán

brana

Klasické dvojkrídlové dvere, rolovaciu alebo výklopnú či sekčnú garážovú bránu? Pri otázke vchodu do garáže vášho domu máte na výber viacero riešení. Každý typ môže byť poháňaný ručne, motoricky, pre väčší komfort aj ďialkovým ovládaním.

Na rozdiely natrafíte rýchlo. Stačí sa pozrieť na bezpečnosť či izoláciu.

Ako fungujú?

Zriedko nazývané aj sekcionálne brány vzišli ako kompromis z dvoch odlišných typov brán. Rolovacej a výklipnej garážovej brány. Panely sekčnej brány sa líšia od panelov rolovacích brán najmä veľkosťou, neumožňujúcou klasické rolovanie a tak sa tento typ brány dostane pod strop garáže postupním “lámaním” sekcií. Vďaka ich veľkosti je možné zabudovanie prechodových dverí, či okna.

Väčšia hrúbka má viac pre ako proti

Panely sekčných garážových brán sú hrubšie oproti svojim konkruentom, čo zaručuje lepšie izolačné vlastnosti a v neposlednom rade aj zvýšenú bezpečnosť. Tej pomáha okrem robustného prevedenia aj ukotvenie brány v oceľových koľajniciach viacerými kladkami po oboch stranách. Ako azda jedinú badateľnú nevýhodu môžeme spomenúť zníženie použiteľnej výšky garáže, kde sa bránu po otvorení zasúva. V porovnaní s ostatnými typmi však nezaberá miesto po stranách garáže a nijako neblokujú priestor pred či vo vnútri garáže.

garazova brana

zdroj: http://www.sundoor.sk/produkty/7_sekcionalne-garazove-brany

Používajú sa 2 typy matriálov

Keď sa pozrieme bližšie na zloženie sekčných garážových brán, zistíme, že sa v drvivej väčšine prípadov využávajú dva typy materiálov. Galvanizovaná oceľ a drevo. Bežnejším variantom je brána vyrobená z galvanizovanej oceľ, ktorá sa následne upravuje práškovou farbou. Populárne sú aj povrchy imitujúce drevo, používa sa na to tvrdený laminátový povrch. Nadšenci prírodných materiálov majú možnosť si priplatiť za kvalitné drevo, ktoré vám zručnejší výrobcovia dokážu doplniť vzorom na mieru.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.