Vykurovacie zariadenia BIOFIRE

Vykurovacie zariadenia BIOFIRE

Kachle vydávajú príjemné, sálavé teplo, šetria energiu i životné prostredie a naviac sa stávajú zaujímavým doplnkom interiéru. V súčasnosti kachle prežívajú svoju renesanciu ale samozrejme v novom, modernom dizajne. Často sú vyrobené zo šamotu, i vonkajšok kachieľ je zo šamotu so špeciálnou omietkou. Tým vzniká nový dizajn, pričom parametre ostávajú zachované.

Kachle BIOFIRE bez kovovej vložky sú síce stavebne náročnejšie ale námaha sa určite vyplatí. Vzniká tým akumulačné vykurovacie zariadenie, ktoré zo svojho povrchu vydáva sálavé teplo. Prevedenie kachieľ je dvojplášťové. Vo vnútri sa nachádza vysoko kvalitný šamot a na povrchu nie sú klasické glazované kachle ale taktiež šamot so špeciálnou omietkou. Teplo z ohniska neodchádza priamo do komína ale prechádza v kachliach systémom dymových ťahov. Tým možno dosiahnuť účinnosť až 90 %. Vďaka veľkej účinnosti spotrebujú kachle len asi 50 % dreva oproti ostatným vykurovacím zariadeniam.

Pri plánovaní stavby ohrievaču je potrebné brať ohľad na priestor domú a požiadavky na teplo. Je dôležité si stanoviť požiadavky na vykurovanie miestností, ktoré chcete vykurovať a krb alebo kachle postaviť tak, aby odpovedali týmto požiadavkám na teplo. Vykurovanie je potom ekonomické keď je vykurovacie zariadenie prispôsobené očakávanej potrebe tepla. Pokiaľ sú kachle príliš malé, musí sa do nich často prikladať. Keď sú zase kachle príliš veľké, sú využívané len čiastočne a vtedy je to neefektívne. V oboch prípadoch je vykurovanie neekonomické, zvyšuje sa spotreba dreva a vznikajú zbytočné tepelné straty, ktoré miznú komínom von.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.