Záhradný nábytok

Záhradný nábytok hlavný 10

Záhradný nábytok vyberte si materiál.

Terajším trendom pri zariaďovaní záhrady je záhradný nábytok. Vhodne vybratý záhradný nábytok vám esteticky doladí  záhradu, vytvorí krásne zákutie vašej záhrady.

Bude pre vás potešením posedieť si v tejto časti  záhrady, stráviť príjemný podvečer s rodinou, priateľmi. Za teplých letných večerov vám dokáže vytvoriť romantické posedenie znásobené dobrým grilovaným jedlom a kvalitným vychladeným vínkom.

Záhradný nábytok či už drevený, kovový, alebo kombinovaný trebárs s kameňom. Je z čoho si vyberať. Dizajnéri nábytku vedomí si tohto trendu sú naozaj kreatívny, v materiáloch aj dizajne.

Záhradný-nábytok-12

Záhradný nábytok z prírodných materiálov

Prírodný materiál ktorý sa využíva na výrobu záhradného nábytku, hlavne drevo pôsobí na ľudský organizmus veľmi pozitívne a prináša stratenú energiu. Tento nábytok vnáša do nás pokoj a spojenie s prírodou, ktoré tak často vyhľadávame. Drevený nábytok je krásny na pohľad, ale aj príjemný na dotyk, okrem toho nádherne vonia a toto všetko prináša do vašej duši pokoj a uvoľnenie. A naviac drevo je obnoviteľný materiál, ktorý sa po skončení životnosti  vracia do prírody bez akéhokoľvek znečistenia, alebo poškodenia životného prostredia.

Ratanový záhradný nábytok

Nábytok z ratanu vyzerá veľmi moderne. V tejto dobe je veľmi populárny, vhodný je ako záhradný nábytok, dá sa využiť aj na balkón a do interiérov domácností, často sa využíva aj pri bazénoch a na terasách. Je z čoho si vyberať. Dizajnéri nábytku sa pretekajú vo svojich nápadoch. Výhodou ratanového nábytku je jeho hmotnosť, ktorá je oproti klasickému nábytku asi polovičná. V terajšej dobe je na našom trhu veľký výber ratanového nábytku v rôznych cenových reláciach. Zákacníci, ktorý sa rozhodnú pre tento druh materiálu si môžu vybrať či už v kamenných obchodoch, alebo v e-schopoch.

Starostlivosť o záhradný nábytok z dreva

Ak chceme, aby nám záhradný nábytok vydržal čo najdlhšie, je nutné ho z času na čas ošetriť. Ako na to? Drevený záhradný nábytok nemá rád zimu a preto ho treba v zimných mesiacoch schovať pred nepriaznivým počasím. Povrchová úprava by mala spočívať v umytí nábytku vodou a po vyschnutí ho napustiť olejom. Nezabudnime na dotiahnutie skrutiek a spojov.

Záhradný-nábytok-11Ste pre kovový záhradný nábytok?

Kovový záhradný nábytok sa vyznačuje originálnym dizajnom a prepracovaním do detailov. Kov je tiež prírodný materiál. Je štýlový je možné kúpiť celý sortiment od stoličiek, stolov, lavičiek, kresiel až po kovové náčinie, ktoré používate trebárs pri krbe.  Výhodou záhradného kovového nábytku je že pri kvalitnej povrchovej úprave nepodlieha poveternostným vplyvom.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.