Zrkadlá

zrkadlo1

Ako je to zo zrkadlami…
ach jaj, zrkadlá len práca navyše leštiť ich, aby neboli zapackané, zvlášť pri malých deťoch dávať pozor, aby sa nerozbili, lebo sú krehké a nakoniec Vám veľa krát neukazujú to, čo by ste chceli vidieť. Sú nemilosrdné pre Vaše vankúšiky, pre kilá navyše, pre vaše vrásky.

Neumiestnenie zrkadla do interiéru však oberá interiér o určité kvalitatívne prvky. Zrkadlo v byte, ak ho správne umiestnite vie robiť čary. Zrazu je Váš byt väčší, svetlejší, rozžiarený či cez deň, alebo večer, keď zapnete vhodne umiestnené svietidlá. Preto sa už od dávna ľudia umiestňovali do svojich príbytkov zrkadlá. Takže využite schopnosti zrkadiel, spríjemnite si svoj dom, alebo byt.

Hra svetla

Bývame v rôznych priestoroch. Niektorí z nás obývajú veľké  priestory s maximálne presklenými plochami, niektorí z nás zasa obývajú menšie byty a premýšľajú o tom, ako byt opticky zväčšiť a presvetliť. Farebné zladenie v byte urobia svoje, ale zrkadlá dokážu vytvoriť ilúziu a priestor zväčšiť niekoľkonásobne. Už storočia pred nami sa majstri zrkadiel pokúšali zdokonaľovať technológiu výroby a vyrábali zrkadlá stále dokonalejšie ako výbavu každej ženy, ktorá sa chcela krášliť a aj ako interiérové doplnky, hlavne pre presvetlenie interiérov. Boli vzácne ako umelecké diela. Na celom svete boli známe talianske zrkadlá.

Zrkadlo-hlavný

Neschovávajte zrkadlo

V našich hlavách je stále predstava, že zrkadlá majú plniť nejaký účel. Vidíme to hlavne v kúpeľni, kde zrkadlo umiestnime nad umývadlo alebo je umiestnené na dverách. Plní účel pri mejkapoch, holení, posledný pohľad pred odchodom z domu. Skúsme dať zrkadlu aj inú funkciu, skúsme ho považovať za dekoráciu a  za zdroj svetla. V tomto prípade vhodne umiestnené zrkadlá nám šetria elektrickú energiu a tým aj financie.

Ako Vám zrkadlo skvalitní bývanie? Pár typov  od dizajnérov, ako použiť zrkadlo v byte a tým si zvýšiť estetickú a praktickú stránku bývania.

Ilúziu väčšej hĺbky Vám spraví niekoľko kusov dekoratívnych zrkadiel. Keď tri steny natriete svetlou farbou a na štvrtú použijete  tmavší,  odtieň a na túto stenu zavesíte zrkadlo, budete prekvapený výsledkom.  Izba sa vám zmení, bude pôsobiť plnšie.

Umiestnite zrkadlo za dekoratívne predmety, vázu s kvetmi, lampu, ktoré sú postavené na komode, zrazu máte izbu viac ožiarenú, plnú kvetov a krásnych predmetov. Využitie zrkadiel týmto spôsobom ste si už určite všimli. Tak teda  aj vy buďte skúseným aranžérom. Treba sa zbaviť starého zaužívaného použitia zrkadla a využiť možnosti, ktoré Vám ponúka.

Zrkadlo-1Zrkadlo, ktoré umiestnite na protiľahlú stenu okna Vám osvetlí celú miestnosť. Využite umiestnené zrkadlá, ktoré už často bývajú súčasťou spálňového a predsieňového nábytku. Povedzme si pravdu, veľké zrkadlo umiestnené v spálni je často rozhodujúcim faktorom pre začatie pravidelného cvičenia a prechod na zdravšie stravovanie.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.