Zaobstarajte si nábytok, ktorý bude presne pre vás

misuraemme, atelier-001

Ak sa vám zdá, že vo vašom byte či dome sa už nemáte kam pohnúť a vecí neustále pribúda, no neviete kam s nimi, existuje jedno riešenie, ktoré vyrieši vašu situáciu. Nábytok na mieru.

Takto zhotovený nábytok nielenže prináša efektívne riešenie v podobe úložných priestorov, ale taktiež sa môže stať veľmi vkusným a nápaditým dizajnovým prvkom. V poslednej dobe sa nábytok na mieru teší stálej väčšej obľube. Umožňuje vám maximálne využiť každý centimeter priestoru, na rozdiel od sériovo vyrábaného nábytku, ktorý dopredu stanovené svoje rozmery a nemôžete si ho prispôsobiť v interiéri tak, aby využil každé voľné miesto. Skriňu na mieru je prakticky možné zhotoviť do priestoru akéhokoľvek tvaru čiže do predsiene, haly, obývacej izby, detskej izby, knižnice, spálne, do podkrovia, pod schodište, do šatni, ale je aj ideálnym riešením do bytov, ktoré majú malé rozmery. Výhodou však nie je len presný rozmer skrine, ale aj možnosť vybrať si zo širokej ponuky materiálov, ich kombinácií a farebnej palety. V bežnej predajni s nábytkom vám väčšinou neponúknu požadovanú skriňu vo viac ako troch či štyroch dizajnových prevedeniach. Pri nábytku zhotovovanom na mieru si ľubovoľne vyberiete nielen rozmer čiže výšku, šírku, hĺbku, ale taktiež si môžete sami zvoliť povrchovú úpravu bokov, vnútorných políc a dverí.

Z čoho si teda môžete vybrať? V prvom rade je to prírodné drevo, akým je napríklad buk, dub, borovica, mahagón alebo čerešňa, ďalej ratanové výplety, korkové povrchy, množstvo farebných odtieňov laminátu, zrkadlo, číre sklo, ktoré je ideálne do knižníc, efektívne žalúziové dvere a nakoniec dvere potiahnuté látkou. Sériovo vyrábané skrine majú vo väčšine prípadov obdĺžnikový tvar, maximálne vám umožňujú zostaviť si ich do tvaru písmena L a U. Zato skriňa vyrobená na mieru bude pasovať do akéhokoľvek priestoru čiže aj do rôznych výklenkov alebo do podkrovných bytov. Taktiež si môžete sami zvoliť rôzne typy otvárania teda od klasických pántových po posuvné systémy, ktoré zaberajú najmenej miesta. Sú vhodné najmä do úzkych priestorov chodieb a predsiení. Výrobcovia ponúkajú aj rôzne druhy osvetlenia skríň, ktoré je možné nainštalovať priamo do skriňovej zostavy a to podľa vášho priania. Aj vnútorné vybavenie skrine bude zhotovené presne podľa vašich požiadaviek a potrieb tak, aby bol úložný priestor maximálne využitý to znamená celkové  rozdelenie priestoru vnútornými priečkami, rôzne kombinácie políc, šuplíkov, umiestnenie odkladacích košov, šatňových tyčí či výsuvných vešiakov a podobne.

Ako by ste teda mali postupovať pri realizácii nábytku na mieru? Najprv si zmerajte priestor, kde by mala skriňa stáť to znamená výšku, šírku a hĺbku budúcej skrine. Ďalej sa zamyslite nad tým , čo budete chcieť do skrine ukladať a podľa toho naplánujte jej vnútorné dispozície.

Ďalším krokom je výber špecializovaného výrobcu, ktorých je u nás dostatočné množstvo. V predajni by vám mali poradiť výber najvhodnejšieho materiálu na boky, vnútorné police a dvere skrine. Ak si zvolíte posuvný systém musíte dbať na jeho vysokú kvalitu a životnosť, pretože práve posuvný systém zabezpečuje bezchybnú funkčnosť skrine. Čo sa týka kalkulácie, jej priebežnú hodnotu vám zhotoví vami vybratá firma zadarmo. Keď už vystavíte predbežnú objednávku, nasleduje návšteva odborného pracovníka-dizajnéra, ktorý si daný priestor vo vašom interiéri presne vymeria, poprípade vám poradí s prípadnými nejasnosťami a spresní celkové prevedenie skrine. Niektoré firmy ponúkajú svojim klientom aj možnosť zhotovenia počítačovej vizualizácie skrine, kde je možné upraviť aj tie najmenšie detaily. Nezabudnite sa taktiež opýtať na poskytované záruky a prípadný servis. Posledným krokom je spísanie kúpnej zmluvy, ktorá obsahuje aj presnú kalkuláciu, spôsob platby a dodaciu lehotu. Niektoré firmy vám môžu ponúknuť aj možnosť splátky.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.