Technika, ktorá ochráni vaše bývanie

Jablotron_OASIS_5-bed_house_Alarm_Kit

Ak bývate v rodinnom dome alebo vlastníte nejaký rekreačný objekt akým je napríklad chata či chalupa, určite premýšľate o tom, ako tento majetok čo najlepšie zabezpečiť, aby ste sa nemuseli obávať vzniku neželanej situácie. Jedným z veľmi rozšírených, spoľahlivých a novodobých riešení sú elektronické zabezpečovacie systémy a alarmy.

Moderné bytové alarmy predstavujú pomocníka, ktorý vám pomôže ochrániť váš majetok pričom všetky elektronické zabezpečenia a kamerové systémy poskytnú najlepšiu ochranu pred zlodejmi a vandalmi. Pre kvalitné zabezpečenie domu aj bytu sa najčastejšie inštaluje kamera alebo alarm. Čo sa týka zabezpečenia rodinného domu, je vhodné uvažovať aj o ochrane vonkajších priestorov. Bezpečnostné a prístupové systémy umožňujú okrem zaistenia ochrany aj mnoho ďalších funkcií ako je ovládanie zabezpečenia prístupovými kartami, monitorovanie dverí špeciálnym systémom, ďalej môžete prostredníctvom týchto systémov ovládať aj osvetlenie, klimatizáciu alebo kúrenie. Vďaka svojej kapacite ukladajú všetky udalosti do histórie systému čiže si ich môžete skontrolovať aj neskôr. S využitím prelomovej technológie zaisťuje alarm bezpečie akémukoľvek typu objektu.

cctv

zdroj: http://www.s-m-s.org.uk/CCTV.html

Zabezpečovacie systémy sa vyrábajú vo variante bezkáblovej a s použitím káblov. Bezkáblová nadstavba zabezpečovacieho systému umožňuje pripojenie detektorov bez káblov alebo ovládanie systému taktiež bez káblov. Systém sa môže diaľkovo ovládať aj pomocou telefónu s tónovou voľbou, ktorý vám teda umožní nastavovať a odstavovať jednotlivé skupiny. Ďalšou vymoženosťou tohto systému je ovládanie ďalších výstupov akým sú napríklad garážová brána. Pre komfortnú obsluhu sa systém môže ovládať a monitorovať aj pomocou počítačových programov špeciálne vyprojektovaných pre tieto účely. Široký sortiment bezpečnostných a informačných systémov vám zaistí pohodlný a bezpečný domov, a preto sa nemusíte báť ak sa na dlhšiu dobu rozhodnete vzdialiť od domova. Elektronické signalizačné zabezpečenie, kamerové  systémy a alarmy vám pomôžu daný objekt kvalitne monitorovať a chrániť pred poškodením a vniknutím cudzej osoby. Celá rada bezpečnostných systémov je navrhnutá so zámerom ponúknuť zákazníkom ucelený systém domácej automatizácie, riadiaceho prístupu, ochranu a najnovšie komunikačné technológie v kombinácii s užívateľsky jednoduchým nastavením, údržbou a používaním. Architektúra systému je navrhnutá tak, aby bol jednoducho ovládateľný, ľahko sa inštaloval, čím sa znížia náklady a práce spojené s inštaláciou, programovaním a údržbou.

Alarmy sa v poslednej dobe stali bežnou súčasťou vybavenia firiem, ale aj domácností. Ich funkcia nekončí pri zaistení prípadného páchateľa či vandala, ale tiež umožní zapínať kúrenie pomocou sms správy, informovať napríklad o záplave objektu alebo kontrolovať príchod a odchod detí do školy. Dôvody prečo si nechať inštalovať do bytu či rodinného domu alarm sú rôzne, no najčastejšie je to hlavne, preto že chcete ochrániť svoj majetok a teda aj seba a svoju rodinu a samozrejme aj kvôli pocitu bezpečia a istoty. Nezabúdajte nato, že len kvalitné zabezpečovacie systémy a ich odborná inštalácia vám zaručia dokonalé zabezpečenie vášho majetku. Ak sa teda rozhodnete zaobstarať si do svojho domu alarm mali by ste pri jeho výber myslieť na určité parametre, ktoré vám dopomôžu k správnemu rozhodnutiu. Takže mali by ste predovšetkým myslieť nato o aký typ zabezpečovacieho zariadenia máte záujem čiže či ide o alarm do bytu, do domu alebo na chcete ochrániť vašu chatu, chalupu či garáž. Ďalej by ste mali pouvažovať či dáte prednosť bezkáblovým či káblovým systémom, či chcete zaistiť bezpečnosť celému objektu alebo len jednotlivým poschodiam. Ďalším dôležitým parametrom je počet pohybových detektorov na objekt čo znamená, že každá miestnosť musí mať jeden pohybový detektor pričom jeho dosah je trinásť metrov a uhol záberu stodesať stupňov. Nesmiete zabúdať ani na počet vstupov do domu pričom počet využívaných vstupov je zhodný s počtom kláves vášho zabezpečovacieho zariadenia. Ďalej sa musíte rozhodnúť ako vás váš alarm upozorní na vznik neželanej situácie či to bude formou sirény, automatickým telefónnym hlásičom, poslaním sms správy na mobil alebo kombinácia jednotlivých komunikácií.

mobilny alarm

zdroj: http://www.s-m-s.org.uk/CCTV.html

Existujú dva druhy alarmov a to bezkáblový a s káblom. Klasický káblový alarm je zabezpečovacie zariadenie, kedy sú káble navzájom prepojené a prenášajú napájanie napätie aj potrebné informácie. Tento druh alarmov je väčšinou lacnejší ako bezkáblový no na druhej strane sa predraží ich inštalácia a zapojenie detektorov. Pri klasických alarmoch môžete kombinovať komponenty niekoľkých výrobcov v jednej inštalácii. Výhodou je, že nemusíte myslieť na výmenu batérií v snímači. Na druhej strane je však potrebné pravidelne kontrolovať zabezpečovací systém. Bezkáblové alarmy medzi sebou komunikujú rádiovo čo znamená, že snímače sú napájané z batérií. Inštalácia tohto typu je rýchla, čistá a lacná. Výsledný vzhľad interiéru nie je nijakým spôsobom narušený inštalačnými lištami. Bezkáblové alarmy majú tiež tú výhodu, že pri vašom presťahovaní si ich jednoducho môžete zobrať so sebou do nového domu či bytu. Musíte však počítať s tým, že bezkáblovým alarmom treba pravidelne meniť batériu. Aké sú výhody zaobstarania si alarmu do domu? Takže je to zabezpečenie domu proti zlodejom, rýchla inštalácia, jednoduchá obsluha systému, viditeľnosť alarmu odradí zlodeja od vniknutia do vášho objektu, systém vám posiela správu o stave vášho majetku aj v dobe vašej neprítomnosti a nakoniec poisťovne pri vzniknutej škode zohľadňujú či ste mali alebo nemali nainštalovaný alarm. Keď si teda zakúpite alarm je vhodnejšie ak vám ho nainštaluje špecializovaná firma a to z dôvodu, aby bola spoľahlivosť alarmu skutočne dokonalá. Navyše ak si necháte alarm namontovať pomocou firmy, poisťovne poskytujú výraznú zľavu pri poistení objektu.

Okrem elektronických zabezpečovacích systémov si môžete svoj dom, byt či rekreačný objekt zaistiť aj pomocou kvalitných silných mreží umiestnených na oknách a dverách. Pevné, skladacie alebo rolovacie mreže z kvalitného materiálu vám môžu slúžiť k ochrane súkromných či komerčných priestorov pred neoprávneným vniknutím do objektu. Môžete si teda vybrať predovšetkým podľa veľkosti, typu, prípadne počtu rovnakých druhov proste ako vám to individuálne vyhovuje. Okrem ochrany pre osobnú potrebu na okná a dvere obydlia a rekreačných objektov sú bezpečnostné mreže vhodné aj pre výklady obchodov alebo na uzatváranie vjazdov do objektov. Rovnako sa môže toto bezpečnostné opatrenie uplatniť aj napríklad vo výrobných podnikoch, továrňach a skladoch. Overená konštrukcia s prepracovanými parametrami spolu s odolnými materiálmi vytvára vysokú mieru odporu proti rýchlemu opotrebeniu, násilnému poškodeniu a nepriaznivému počasiu. Pevné bezpečnostné mreže sa skladajú z oceľových profilov, ktoré sú spájané do kompaktného celku zváraním alebo vysokopevnostnými sponami. Môžete si vybrať zo širokej ponuky prevedení a vzorov, od jednoduchých pravouhlých tvarov až po ozdobné mreže. Materiál býva väčšinou na povrchu upravený práškovým vypaľovaným lakom. Skladacie mreže sa zasa skladajú z pohyblivej bezpečnostnej plochy, ktorá je vybavená hornou a dolnou vodiacou lištou. Ich oceľové profily sú dohromady spojené pomocou čipov, ktoré umožňujú rozťahovanie a sťahovanie mreži vo vodiacich lištách.

bezpecnostne mreze

zdroj: http://plasticbeef.com/security-bars-for-windows

Jedným z charakteristických znakov týchto mreží je, že sa ovládajú manuálne. U rolovacích mreží sa mrežová plocha navíja na špeciálny hriadeľ, ktorý je pripevnený na hornej časti s bočným vedením v lištách. Ako materiál sa používajú oceľové profily, ktoré môžu byť v jednotlivých typoch rôzne povrchovo upravené lakovaním alebo pozinkovaním. Ako špeciálne bezpečnostné opatrenie si môžete zaobstarať mrežové rolety z oceľového plechu alebo číreho polykarbonátu. Okrem praktického zabezpečenia vášho objektu získate doplnok v modernom dizajne, ak si ich zvolíte v správnej farbe tak, aby vám všetko dohromady ladilo. Technickou vymoženosťou takýchto roliet je, že sú poháňané špeciálnym elektromotorom, ktorý zaisťuje dlhodobo komfortné a spoľahlivé používanie. Ich ovládanie je pomocou tlačidla, kľúčového spínača alebo diaľkovým ovládačom. Toto zariadenie je možné doplniť o ďalšie automatické a bezpečnostné prvky ako je zámok, poistka alebo bezpečnostná spodná lišta. Výhodou rolovacích mreží je, že nevyžadujú z vašej strany žiadnu náročnú údržbu, ale aj tak by ste mali zaistiť pravidelné ročné preventívne prehliadky uskutočňované odborníkom, obzvlášť počas zimného ročného obdobia.

Ochranu vášho zdravia vám môže v dome či byte zabezpečiť zábradlie, ktoré je umiestnené na schodisku. Zábradlie teda neznamená len doplnok, ale poskytuje aj bezpečie a stabilitu pri prechode schodiskom. Zábradlie je tvorené tenkými stĺpikmi a veľkým držadlom. Čo sa týka dizajnu zábradlia, neexistujú v ňom žiadne pravidlá. Súčasný trend je kombinácia moderného a prírodného materiálu, takže pravdepodobne najpoužívanejšou je kombinácia ocele a dreva. Veľmi populárna je aj sklenená výplň no jedná sa o dosť drahú variantu, ktorá je navyše veľmi náchylná na poškodenie. Zábradlie, ktoré je doplnené sklom používa v dnešnej dobe asi štyridsať percent domácností. Je, ale veľmi náročné na údržbu a v prípade ak máte malé deti budete ho musieť čistiť aspoň raz za dva dni. V minulých rokoch bolo najpoužívanejšie zábradlie z tenkých trubiek, ale v dnešnej dobe sa od tohto modelu upustilo. Toto zábradlie je jednoduché tak na postavenie, ako aj na údržbu a výhodná je aj jeho cena, ktorá je veľmi nízka. No po dizajnovej stránke je nezaujímavé. Spomínaná kombinácia ocele a dreva je síce moderná no vďaka svojmu chladnému vzhľadu sa nehodí do každého interiéru. Ďalšou kombináciou materiálov môže byť oceľ a sklo, no tento variant je veľmi drahý. Sklenené zábradlie sa používa napríklad aj na balkónoch a to hlavne kvôli výhľadu a tiež v prípade ak máte malé deti sa nemusíte obávať, že by cez jednotlivé stĺpiky mohli vypadnúť. Na tento účel sa používa sklo hrubé osem, desať, dvanásť a pätnásť milimetrov a môžete si vyberať z veľkého množstva farebných variant a tieňovaní.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.