Život v metropole Šariša

areality

Reality sú v dnešnej dobe na trhu pod cenou. Dnes kúpite byt za výraznejšie nižšiu cenu ako tomu bolo v minulosti. Je teda výhodné nakupovať. Tento trend je nastavený už dlhší čas a všetko nasvedčuje tomu, že ešte nejaký ten čas zotrvá. Ironicky povedané, to je asi jedná „výhoda súčasnej krízy“.

Ak ste človek, ktorého to „tiahne na východ“, ideálom pre vás je mesto Prešov. „Reality Prešov sa pohybujú, trebárs v porovnaní s hlavným mestom a jeho okolím, v skutočne priaznivých cenových hladinách. Napríklad 45 000 EUR.

Je to suma, ktorá pohladí nie len vašu peňaženku, ale i vaše srdiečko, keďže zvyšné peniaze môžete investovať do následného  zariaďovania vášho nového domova.

K dispozícii a vhodné na kúpu sú ako byty staršie, tak i novostavby, ktorých samozrejmosťou bývajú plastové okná, podlahy a podobne. Je len na vás či uprednostníte starší byt (lacnejší) a dotvoríte si ho podľa „vášho gusta“ alebo ušetríte čas a zakúpite si byt nový (už s čiastočným vybavením).

Pokiaľ nie ste  „panelákové dieťa“ hľadáte zrejme niečo úplne iné. To ale neznamená, že vám to Prešov neponúkne. I  pre vás sa nájdu v metropole Šariša vhodné reality. Prešov má totižto početne zastúpenú  domovú časť, ktorá (ako obyčajne) je roztrúsená po okrajových častiach mesta.

Keďže Prešov (i keď je tretie najväčšie mesto na Slovensku) nie je až takým  veľkým mestom, nie je problém dostať sa kam sa vám zažiada aj z okrajových častí pomocou MHD a to za relatívne krátky čas.

Pokiaľ milujete chalupárčenie, ste kutil či milovníci agroturistiky, aj pre vás je mesto Prešov správna voľba. V okolí mestečka nájdete  nehnuteľností s ceduľkami „chalupy na predaj“.

V oblasti Šariša je tradíciou i bežne videnou skutočnosťou „migrovanie rodín“ počas víkendu na chalupy či k starým rodičom. Miestni sa radi „hrabú v hline“, dotvárajú skalky, pestujú si vlastné ovocie a zeleninu.

Jednoducho, Prešov vám dá ako možnosti väčšieho mesta tak i nákazlivú atmosféru  dedinského prostredia. Toto duálne mesto je ideálom pre tých, ktorí hľadajú reality na nejednotvárnom mieste, kde sú ľudia veselí a ochotní, pamiatky krásne a príroda zachovalá.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.