Ako si správne vybrať jedálenský stôl a stoličku ?

Jedáleň hlavný 2

Ak sa rozhodujeme pre kúpu jedálenského stola a stoličky, mali by sme zvážiť, či budeme kupovať jednotlivé kusy nábytku osobitne, alebo si zakúpime celú súpravu.

Ďalej by sme sa mali zamyslieť, či nábytkom plánujeme pokryť veľkú miestnosť, alebo naopak máme k dispozícii menší priestor.  Taktiež musíme zvážiť, či sa radi stravujeme sami, alebo si pozveme našich blízkych, alebo kamarátov. Tieto body by sme mali starostlivo zvážiť ešte skôr, ako si jednotlivý nábytok zakúpime.

Jedálenský stôl a stoličky z elegantného drevaAk sa pri zariaďovaní nábytku rozhodneme zariadiť si celú miestnosť jedálne, prvé čo by sme si mali zakúpiť je stôl a stoličky. Väčšina z nás si neuvedomí, že výrobu stoličiek, či stolov nemôžeme zadať do zákazkovej výroby. Na vyrobenie kvalitnej stoličky je potrebné mať k dispozícii niekoľko perfektných strojov, ktoré žiaľ väčšina výrobcov nemá. Preto máme veľmi málo výrobcov, ktorý nám vyrobia stoličku, ktorá bude slúžiť niekoľko rokov a zároveň bude mať pekný dizajn. Ak sa rozhodneme objednať si nábytok z katalógu, mali by sme mať na mysli, že tam nie je pestrý výber materiálu a taktiež jeho povrchové úpravy sa môžu značne odraziť pri vysokej cene, ktorá často nezodpovedá kvalite. Stoly a stoličky by sme teda mali vyberať ako prvé, pretože iba tak docielime, aby perfektne ladili k ostatnému nábytku.

Ak si zakúpime iní nábytok bez stoličky a stola, môže sa stať, že nám výrobca vyrobí taký kus nábytku, ku ktorému sa nám bude ťažko zháňať podobný stôl, či stolička. Ak máme vybratú stoličku a stôl a rozhodujeme sa pre kúpu samotného nábytku do jedálne, mali by sme mať na pamäti k akému účelu ho budeme používať. Ak máme k dispozícii veľké priestory, bude náš nábytok úplne iný, ako u majiteľky s malým bytom, kde sa bude stravovať jedna, prípadne dve osoby. V Taliansku je bežné deliť nábytok na jedálenský a kuchynský. Ľudia, ktorí majú k dispozícii veľký priestor, si zväčša kupujú veľký stôl a stoličky, pri ktorých sa môže stravovať desať či dvanásť ľudí. Na Slovensku však málo ľudí rieši jedálenský nábytok a tak až 80 % ľudí si zakúpi do jedálne kuchynský nábytok. Za takýto stôl sa však zmestia maximálne štyria členovia rodiny. Tento nábytok sa taktiež vyznačuje väčšou variabilitou. Čím obľúbenejšie sú preto skladacie stoly, ktorých hlavnou výhodou je ich praktické využitie. Nesmiem zabúdať, že rozkladacie stoly budú aj cenovo náročnejšie a to maximálne o 20 percent.

Jedáleň-vedľajší-2

Výnimkou nie sú ani rozkladacie stoličky, ktoré sa taktiež u ľuďoch začínajú tešiť veľkej obľube. Ďalším kritériom nábytku by malo byť naše pohodlie. Chvíle strávené pri jedle patria väčšinou k tým najpríjemnejším, preto by bolo veľmi nevhodné ak by naša stolička mala ďaleko od komfortu a cítili by sme sa na nej nepohodlne. Zákazníci si vo väčšine prípadov vyberajú nábytok podľa toho, či im padne do oka. To je ale veľmi nesprávne, pretože práve pohodlie a primeraná kvalita je niekedy viac, ako krásny dizajn. Najvhodnejšie je, vybrať si viacero stoličiek a každú z nich vyskúšať. Tá, na ktorej sa nám bude príjemne sedieť a zároveň bude zodpovedať našim predstavám by nemala jednoznačne chýbať v našich bytoch.

Veľmi dôležitým kritériom je aj cena samotného nábytku. Ako všade tak aj tu platí, že kvalita má prednosť pred cenou, avšak je nerozumné utrácať na nábytku, ktorý aj tak nevyužijeme. Kvalita má svoju cenu, avšak my ľudia často platíme aj za to, čo vôbec nemusíme.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.