Ako zvoliť zásuvky a vypínače?.

vypinače

Žiadna domácnosť sa nezaobíde bez zásuviek a vypínačov. Tento zdanlivo drobný doplnok prináša nepreberné množstvo dizajnových možností.

Niektoré rámčeky vyzerajú ako zaujímavá ozdoba, iné pokračujú v tradičnej línii – avšak  v novšom poňatí. Vyberajte podľa svojho vkusu, ale v žiadnom prípade nezabudnite zladiť rámček zásuvky alebo vypínača s interiérom. A ako sa necháte uniesť zmrští zaujímavých prevedení, myslite na praktickosť vypínače v reálnej prevádzke.

Dokonalá technika je samozrejmosťou, zamerajte sa na dizajn

Funkciu vypínačov a zásuviek necháme dnes stranou a zameriame sa na eleganciu a komfortné prevedenie rámčekov. Výrobcovia predstavujú nové trendy a zároveň novým štýlom uchopujú klasický dizajn. Vypínače a zásuvky sa tak stávajú plnohodnotným dekoračným prvkom, ktorý oživí bielu stenu alebo naopak farebne zvýrazní moderné farebné interiéry. Zároveň máme možnosť zvoliť sympatické rámčeky v retro štýle s nádychom nevšednosťi  a luxusu.

Materiály

Klasický vypínač a zásuvka z bieleho plastu môžu pôsobiť ako klišé. Obzvlášť, keď plast ako materiál ponúka široké možnosti tvarového i farebného spracovania. Príjemné oblé tvary alebo moderné hrany sa hodia takmer do každého typu miestnosti, takže zachováme nadčasovosť investície.

Ešte príjemnejšie na dotyk sú vypínače z dreva, ktoré výborne doplnia prírodne ladené miestnosti. Alternatívou s nádychom luxusu je na dotyk mäkký kožený vypínač. Nevšedne bude pôsobiť aj rámček zo skla.

Naopak k moderným kuchyniam s nerezovými prvkami (a nielen k nim) sa hodia zásuvky a vypínače s kovovým rámčekom. Lacnejšiu alternatívu predstavuje plastový rámik v šedom prevedení.

vypinac lanbon

zdroj: http://www.lanbon.biz/detail.php?MID=14&SID=12&PID=29

Farby

U kovových rámčekov máme na výber z lesklých aj matných odtieňov, od striebristé až po grafitovú farbu. Plastové varianty a ich kombinácie s inými materiálmi nás farbami priamo zahrnú: zelená, okrová, farby jesenného lístia, drevodekory, perleťové tóny a mnoho odtieňov sýtych i pastelových farieb. U niektorých výrobcov kombinácia výrazné a bielej farby vytvára zaujímavé geometrické obrazce.

Či už si vyberiete akúkoľvek variantu, odporúča sa pred nákupom orientovať nie podľa internetových katalógov, ale podľa vzoriek vypínačov: Ako sa vám páči? Aká je jeho farba na dennom svetle a hodí sa vôbec k vašej výmaľbe? Nezostávajú na ňom nevzhľadné stopy po odtlačkoch prstov? Ako náročná bude jeho prípadná údržba?

Ak budujete nový dom, je vhodné zriadiť dva rôzne druhy rozvodov pre svietidlá a zdroje svetla – pre základné a bodové osvetlenie. Základné osvetlenie je nutnosťou pre bezpečný pohyb po byte a tiež pre naše oči. Bodové a smerové osvetlenie na druhú stranu zaistí vysokú intenzitu svetla tam, kde je to práve potrebné (domáce práce, čítanie, …). Bodové osvetlenie je naviac vhodné inštalovať aj do schodiska či skriniek kuchynskej linky alebo do vstavanej skrine.
Pri väčšom objeme nákupe sa oplatí využiť ponuku on-line internetových obchodov (e-shopov). Na všetok sortiment sú tu oproti kamenným obchodom poskytované veľké zľavy. Stačí poznať priemer závitu, rozmery svietidlá a potrebný výkon nového zdroja svetla.

zasuvka

zdroj: http://www.sparksdirect.co.uk/2-gang-13a-switch-socket-dp-white-plastic

Praktické je aj prehľadné rozdelenie tovaru podľa značiek, typu miestnosti, výkonu, rozmerov a ceny. Úsporné zdroje svetla si rýchlo prehliadnete z domova – na monitore svojho počítača. Konzervatívnejší zákazníci potom môžu navštíviť diskontný sklad (kamennú predajňu), ak im fotografia na e-shope nestačí.

Okrem zdrojov svetla si tu výhodne (za diskontné ceny) zaobstaráte aj samotné svietidlá pre dom, byt aj záhradu, čiastkové doplnky, náhradné diely, kryty, skla a ostatné príslušenstvo svetelnej techniky. Na adrese dobrom eshope je postupne pridávaný a obnovovaný sortiment a predpokladá sa až 100.000 rôznych položiek, prehľadne triedených a ľahko vyhľadateľných. V kamennej diskontnej predajni si tiež možno vyžiadať návrh osvetlenia zadarmo a spracovanie ponúk kompletného vybavenia bytu a domu svetelnú technikou, rovnako ako montáž svietidiel a ďalšie služby.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.