Bytový textil a nábytok v roku 2011 sa vyhýba minimalizmu

LUCKY biely mat-fiolet lesk

Móda pre jar/leto roku 2011 sa zakladá predovšetkým na pohodlí, pocitom harmónie a šťastia. Cieľom je zmäkčiť atmosféru v bytoch, dodať miestnosti potrebnú energiu a nadchnúť našich hostí, ako aj nás samotných.

Bytový návrhári čerpajú nápady zo sedemdesiatich rokov, z hippie  obdobia. Kolekcie sú tvorené výraznými farbami a energiu tvoria prevládajúca grafika s urbanistickými a umeleckými prvkami. Do popredia vystupujú najmä kvetinové vzory, rôzne prúžky a geometrické prvky s výraznými a neprehliadnutými farbami.

Z hlavy by sme si mali vypustiť minimalizmus, tohtoročná jar je o všetkom neprehliadnutom a dokonale výraznom. Dôraz sa kladie na materiály prírodného charakteru, ktoré sú prvotriednej kvality a na veľmi kvalitne spracované remeselné produkty až do tých úplne najmenších detailov. Sezónu 2011 tvorí niekoľko dôležitých bodov a to láska, šťastie, pozitívna a priateľská nálada, túžba odísť a objavovať, grafika. Sedemdesiate roky sú veľmi obľúbeným obdobím bytových dizajnérov a vo svojej tvorbe zahŕňajú prvky romantického retro štýlu a etno módy Hippies patrí prvé miesto medzi módnymi trendmi. Obľúbené sú kvetinové vzory, záplava žiarivých farieb doplnkov a výšiviek. Jarná kolekcia bytového textilu je taktiež v tóne nežnej ženskosti, pre ktorú je typická elegantná a zároveň nevinná romantika. Hlavnú úlohu má biela farba v kombinácii so saténom a výšivkami, ktoré majú kvetinové a geometrické tvary. Jar/leto 2011 sa taktiež nesie v štýle exotických krajín – africké Safari, oblasti tropických pralesov Južnej Ameriky. Máme aj určité farby, ktoré sú typické pre jar/leto 2001. Sú nasledovné :

  • Biela farba – je to najmä jej snehový odtieň, ktorý síce navonok pôsobí chladne, no v skutočnosti to tak nie je. Rozžiari jarnú bytovú kolekciu.
  • Sýta oranžová, až odtieň do červena, ako pomaranč – táto farba sa stala pre návrhárov jednou z hlavných farieb tohtoročného leta. Výborná je v kombinácii s bielou, či červenou farbou.
  • Modrá – v nasledujúcej sezóne budeme obklopený práve touto farbou. V popredí bude námornícka modrá, či svetlá oceánska farba.
  • Ružová – či už svetlý odtieň, barbie, pastelový či sýty odtieň. Taktiež bude v kurze túto sezónu.
  • Žltá – aj táto nájde svoje miesto v tomto období a bude to najmä jej svetlý odtieň

Odvážnejšie kombinácie farieb a zaujímavé, neprehliadnuté vzory :

Aby sme sa príliš nepresýtili bielej farby, pripravili bytový dizajnéri zaujímavé kombinácie  v podobe výrazných, veselých a takmer bláznivých odtieňov farieb. Je to tak pri obave z kombinácii modrej, či zelenej a červeno-žlto-oranžovej kombinácii. V tohtoročnej jari a lete sa takejto kombinácii nemusíme báť, práve naopak, bude patriť medzi tie hlavné, ktorými rozžiarime naše príbytky. Taktiež budú v obľube zvieracie podtlače – hlavne hadie a leopardie vzory. Tešiť sa môžeme aj z kvetov, ktoré sú rôznych veľkostí a farieb, kvetinové vzory nájdeme úplne všade a najmä také, ktoré nijakým spôsobom neprehliadneme. S kvetmi súvisia aj rôzne exotické a dovolenkové vzory. Aby kvetov nebolo málo, na trhu sa stretneme aj s motýlími vzormi, ktoré sú dokonalé k docieleniu romantiky v byte. Námornícke prúžky budú taktiež in. Nájdeme aj urbanistické motívy, akú sú autá, budovy, ikony rôznych miest. Na výnimočnosti nám pridávajú ručné aplikácie, prepracované detaily a kvalitné spracovanie a taktiež zdobenie.

Materiály, ktoré sa budú používať

Sedemdesiatim rokom vládli predovšetkým prírodné materiály. Je tomu tak aj teraz, preto  k pohodlným a trendovým patrí jednoznačne bavlna a satén. Klasické textílie však nájdeme v neočakávaných kombináciách. Vlákna sú v neobvyklých priadzach, klasická väzba je v atypických materiáloch a výšivky sú všade tam, kde by sme ich najmenej čakali. Samotný vzhľad je zabudovaný už v štruktúre materiálu, nie na jeho povrchu. Dokonca aj farby sú vpracované rovno do materiálu, než by tvorili samotnú tkaninu. Luxusné tkaniny s drahými vláknami a kvalitné spracovanie tvorí záruku dokonalosti a odbornosti.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.