Dizajnové bio krby

Bio krb

Bio krby z dielni Puur Vuur

Výrobcovia krbov a krbových kachieľ, sa skrátka v posledných dvoch rokoch predbiehajú v tom, kto vytvorí viac ekologickejší a zároveň i funkčný a estetický vydarený produkt. Do tejto súťaže sa zapojila aj belgická firma Puur Vuur, ktorá uviedla na trh novú kolekciu bio krbov: Bio-oh! 

Ich najväčšou výhodou je, že k svojmu fungovaniu nepotrebujú tieto krby komín a človek si môže takýto krb umiestniť do ľubovoľnej miestnosti a naviac aj na ľubovoľné miesto, nielen ku stene. Kolekcia Bio-oh sa vyrába v niekoľkých tvaroch a materiály sú tiež rôzne pri výrobe tohto druhu krbov. Najžiadanejšie materiály sú zatiaľ kamenné obklady v čiernej a bielej farbe.
Výdrž týchto krbov je veľmi obdivuhodná. Vydržia totiž horieť bez potreby kontroly až 20 hodín a behom toho spotrebujú len 0,5 litra bioetanolu.

puur-vuur-1-300x269

Šialený krb od Stephana Perruchona

Krby už dávno neslúžia len ako zdroj tepla ale aj ako ozdobné a moderné dekorácie rodinných domov. Zvlášť niektoré krby od talianskych návrhárov zvládajú estetickú stránku skutočne na jednotku.

Stephana-Perruchona-300x185A krb, ktorý si predstavíme nie je žiadnou výnimkou. Tento výrobok sa konkrétne volá Babylon a jeho výrobca je naň právom pyšný. Jeho najväčšou je okrem estetickej stránky i fakt, že funguje na etanol a je tak veľmi šetrný k prírode a peňaženke majiteľa.

Stephana-Perruchona3-300x176

Vyrábať sa bude v niekoľkých prevedeniach a tvaroch, pričom najžiadanejšie tvary by mali byť: kruh, štvorec alebo pyramída. Cena tohto krbu ešte nebola stanovená.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.