Matrace a rošty

tropico-maxi

Zariaďujete spálňu alebo detskú izbu? Potrebujete novú posteľ, šatníkovú skriňu alebo vymeniť matrace? Potom neváhajte a navštívte tematické sekcie v našom e-shope.

Kvalita spánku je jeden z faktorov, ktorý ovplyvňuje celý náš život. Počas spánku sa totiž obnovuje až 90% všetkých duševných a fyzických síl užívateľa. Vhodná kombinácia správneho matraca, roštu a vankúša splní aj tie najnáročnejšie požiadavky zákazníka na kvalitný spánok.O to väčší dôraz budeme klásť na obstaranie správneho matraca pri uvedomení si, že čas strávený práve v posteli tvorí tretinu nášho života, kedy samotný spánok ako zotavujúci proces je prejavom aktívneho štádia života a je nenahraditeľný pre regeneráciu ľudského tela.

Výber zdravotného matraca a ideálneho roštu

V širokej škále nepreberného množstva vyrábaných matracov je v súčasnosti zložitá orientácia, preto sa Vám budeme snažiť niekoľkými základnými pravidlami a radami výber správneho zdravotného matraca uľahčiť. Vzhľadom k modernému pokroku vo vývoji nových materiálov a technológií výroby matracov nie je v súčasnej dobe ideálny matrac vyhovujúci každému užívateľovi.

Je dôležité voliť aj správnu podložkou (nosný rošt), ktorý by mal byť rovný, symetrický a vzdušný. V súčasnosti najfrekventovanejším je lamelový alebo latový rošt.Pri výbere sú hlavnými činiteľmi individualita a ergonómia daného užívateľa. Veľkú úlohu pri výbere zohráva výška, váha a stavba tela užívateľa. Každému teda bude vyhovovať iný matrac s odlišnými parametrami.

Veľkosť matraca

Tu záleží aj na veľkosti samotnej postele, prípadne miery pohodlia, ktorú sme si zvolili. Optimálna dĺžka matraca je 20 cm nad rámec výšky ležiacej postavy. Optimálnou šírkou matraca je 90 cm pre jednu osobu a pre manželskú posteľ je min. šírka matraca 160 cm. Tieto parametre sú platné aj pre špeciálne zdravotné matrace.

Tvrdosť matraca, váhové kategórie a zónová tuhosť

Volená tvrdosť matraca musí zodpovedať našim zvyklostiam. Váhová kategória matraca je priamo úmerná hmotnosti užívateľa daného lôžka. Matrace sú v tomto ohľade delené do jednotlivých váhových kategórií a stupňov tvrdosti. Zónová tuhosť je závislá od disproporcií postavy užívateľa. Matrac by mal minimalizovať námahu, ktorú človek pri nočnom obracaní vynakladá a mala by telo pružne podopierať. Je nutné, aby pri konečnom efekte bola naša chrbtica pri ležaní podopretá vo svojom prirodzenom tvare. Pri zvolení optimálnej tuhosti by mala chrbticu pri polohe na boku zostať vždy v rovine. Môžeme voliť viaczónové matrace a kombinácia odlišných tvrdostí na jednotlivých stranách matraca. V ideálnom prípade odporúčame si všetko priamo vyskúšať v obchode, kde je to u nás bežný štandard.

K zdravému a príjemnému spaniu patrí aj nábytok, ktorý nás pri spánku obklopuje. V našom obchode si môžete vyberať z niekoľkých typov postelí, nočných stolíkov, komôd a šatníkových skríň v rôznych materiálových i farebných prevedeniach.

Či už do kancelárie či domácnosti je potrebná kvalitná a pohodlná stolička. Vložená investícia sa vzhľadom k priaznivému vplyvu na Vaše zdravie mnohokrát vráti. Správne vybraná a nastavená kvalitná kancelárska stolička Vám bude slúžiť spoľahlivo po mnoho rokov a zaistí Vám psychickú pohodu a fyzickú kondíciu.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.