Detské svietidlá

detska osvetlenie

Detské svietidlá a svetlo vôbec v detskej izbe vyvoláva v deťoch nielen pocit istoty a bezpečia, ale detské osvetlenie tiež tvorí dobré podmienky pre plnenie školských i mimoškolských povinností.Tak ako majú deti radosť napríklad z farebného peračníka, tak sú nadšení, keď určitá časť ich detskej izby (svietidlá, časti nábytku), sú farebné, potlačené ich obľúbenou postavičkou či sú v tvare, ktoré rozhodne nepripomína tvar “obyčajného svetla”.

Jedným z výrobcov špecializujúcich sa výhradne na výrobu detských svietidiel je firma Dalber, ktorá z tohto dôvodu vybrala niektoré známe postavičky detských kreslených rozprávok, zakúpila potrebné licencie a postupne uvádzala na trh radu svietidiel s potlačou napr od Disneyho – Mickey Mouse, Malá morská víla, Princess, Macko Pu, ale aj ostatní, napr Tweedy, Teddy alebo obľúbený Bart Simpsons. Dôležité pre tak širokú ponuku detských svietidiel je tiež šírka sortimentu. Svietidlo v detskej izbe môže byť stropné, nástenné, ale aj ako lampička na stôl, nočný stolík, alebo stojaca lampa.

detska lampa

zdroj: http://www.fireflykidslighting.com/girls-lights

Všetky designové rady sa vyrábajú aspoň v troch typoch, teda pri výtvarnom riešení detskej izby nie je problém v jednom dizajne zaobstarať stropné svietidlo, nástenné a treba obľúbenú lampičku na písací stôl .Väčšina svietidiel je osadená zdrojmi na štandardný závit E27, teda možno ako zdroj svetla použiť úspornú kompaktnú žiarovku. Tie sa najmä v poslednej dobe, keď ceny elektrickej energie stále stúpajú, vyplatia. Nezabudnite, že deti trávia v svojich izbách veľa času, čo je podmienka, aby svietenie úspornými žiarovkami bolo naozaj úsporné. Svietidlá na stôl na čítanie a príjemnému doplňujúcemu osvetlenie malého priestoru. Lampy a lampičky na stôl. Stojacie lampy  a svietidlá k doplnkovému osvetlenie celej miestnosti. Svietidlá vrátane lampy na čítanie, ale aj bez. Určené k príjemnej pohode mierneho nasvietenia miestnosti k účelovému použitiu svietidla.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.