Obývaciu izbu zariaďujte s fantáziou

10

Ako si príjemne zariadiť obývaciu izbu pre ozajstnú radosť z bývania? Súčasná obývacia izba je bytový priestor, v ktorom trávime najviac času a je miestom, kde sa naozaj žije.

Multifunkčná obývacia izba slúži pre posedenie s priateľmi, stretáva sa tu rodina, alebo hrajú deti a v neposlednom rade tu môžeme mať aj pracovné zákutia. Pri vybavovaní obývacej izby by sme teda mali skĺbiť jej praktické využitie aj reprezentatívnu úlohu.

Obývacia izba je tiež odrazom našej osobnosti a vypovedá o našom životnom štýle, vkuse, záujmoch a pod. Pri zariaďovaní obývacej izby sa určite oplatí si nechať poradiť od odborníkov. Odborne navrhnuté obývacie izby dodržiavajú jednotný štýl v rámci celého bytového priestoru, disponujú vhodnou kombináciou farieb a praktickým nábytkom na mieru. Na Vás potom zostane obývaciu izbu iba doplniť vhodnými doplnkami podľa vkusu a tzv. zabývať.

Tajomstvo farieb pre harmonické obývacie izby

Farby majú neobyčajné schopnosti ako vylepšiť bytový priestor pomocou farebných kombinácií. Farby nám tak umožňujú obývaciu izbu značne vylepšiť, oživiť aj zároveň zútulniť. Jednotlivé časti obývacej izby môžeme odlíšiť pomocou farieb podľa ich využitia, ale zároveň musí vytvoriť harmonický obývací celok.

Biela je základná a neutrálna farba, vhodná pre každú kombináciu. Červená vzbudzuje agresivitu, opticky zmenšuje priestor. Má však aj pozitívne schopnosti: povzbudzuje, je odvážna, inšpiratívne, vytvára útulné prostredie. Fialová je symbolom pre reprezentatívne obývacie izby, jej svetlejšie odtiene pôsobia čerstvo a sviežo. Modrá farba asociuje oblohu a more, preto pôsobí vzdušne. Opticky však zmenšuje priestor a jej tmavšie odtiene pôsobia studeno. Oranžová je veľmi obľúbenou farbou pre obývacie izby. Pôsobí veselo, optimisticky a prispieva k dobrej nálade. Zelená je farba nádeje, harmónie a rastu, pôsobí upokojujúco. Žltá je farbou slnka, preto osviežuje a zlepšuje náladu.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.