intenzitu svietenia

knob_light4

Stropný luster je centrálnym zdrojom svetla a preto nie je ľahké vybrať to správne stropné svietidlo. Luster musíte prispôsobiť miestnosti. Hlavne jej veľkosti, tvaru, farebnému prevedeniu ale aj celkovému vzhľadu domácnosti. Záleží aj na tom, do akej miestnosti práve stropný luster kupujete.

Samozrejme, že do kuchyne nedáte rovnaký luster ako do obývačky alebo do izby vašej ratolesti. Pri výbere musíte zvážiť aj úžitkovosť lampy, akú veľkú izbu má osvetliť, vybavenie miestnosti či vaše individuálne potreby.

Každý človek má svoje požiadavky, zvláštne nálady a pocity. Podľa toho vyberá dekorácie či iné potrebné veci do svojej domácnosti. To ovplyvňuje aj výber svietidiel a stropných lámp. Sám zákazník najlepšie vie čo chce ale pri výbere by si mal nechať poradiť od odborníka. Tak sa vyhne tomu, že by si vybral nekvalitný a nevhodný luster. Najskôr by mala kupujúceho zaujímať funkčnosť a tvar stropného svetla. Trh ponúka pár základných typov osvetlenie.

luxusny luster

zdroj: http://www.luxuoos.com/lustre-luminaire-design-italien-diamond-120cm-p-242.html

Vo veľkej obľube sú bodové svetlá. Tie sú umiestnené na konštrukcii a tak sa dajú ohýbať smerom, ktorý vyhovuje majiteľovi. Môžu byť aj nainštalované priamo do sadrokartónovej rampy priamo v strope. V obchodoch sa dajú kúpiť aj tyčové stropné systémy, ktoré sa dajú jednoducho zavesiť.

Klasikou v tejto oblasti sú stále závesné lustre. Lustre majú dlhú históriu ale aj v dnešných časoch sú veľmi obľúbené a vyhľadávané. Ľudia si ich dávajú najčastejšie do obývacích izieb alebo aj do spální. Vhodne pôsobia aj v detských či študentských izbách. Sú vyrábané z rôznych materiálov a v zaujímavých dizajnových prevedeniach. Výrobcovia používajú na výrobu hlavne kovový materiál a to hliník či ušľachtilú oceľ. Lustre zhotovujú aj s krištáľovými časťami alebo s drevenými doplnkami. Tak vznikajú štýlové moderné alebo klasické rustikálne stropné lustre. Pri týchto svietidlách nie je podstatný len dizajn ale aj farba. Tá by mala ladiť s celkovým vzhľadom miestnosti, do ktorej svietidlo chcete namontovať.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.