Kachľový krb

kachľový krb

Atmosféra živého ohňa je pre väčšinu z nás tak fascinujúca, že krby či kachle z našich domácností len tak ľahko nezmiznú. V poslednej dobe ich naopak pribúda, pretože predstavujú vítaný doplnkový zdroj tepla k ostatným spotrebičom.

Kusové drevo je ešte stále najlacnejším palivom, nevýhodou je nutnosť častého prikladania a obmedzená možnosť regulácie. Preto sú kachle a krby využívané skôr ako doplnkový zdroj tepla.

Krb je možné si zakúpiť ako stavebnicu alebo si ho nechať postaviť na zákazku. Krb dokáže vykúriť celý dom, pokiaľ zvolíte prevedenie s rozvodmi teplého vzduchu prípadne teplovodné rozvody. Vzhľad si každý môže zvoliť podľa individuálneho vkusu a štýlu bývania. Na výber je dnes veľké množstvo obkladových materiálov, veľké množstvo typov krbových vložiek a ich presklenie. K dispozícii na trhu sú presklenia jednoduchého rovného typu alebo aj panoramatické presklenie, ktoré slúžia ku preskleniu rohových krbov alebo je urobené presklenie z troch strán. Ceny krbov sa líšia samozrejme od prevedenia. Najlacnejšie krbové vložky je možné si obstarať približne už od 400 eur a tie najdrahšie širokouhlé vložky stoja i 3000 eur.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.