Kožený nábytok

Kožená sedacia súprava

Kožený nábytok bol vždy drahý, ale vzhľadom na jeho nedávny nárast popularity predajcovia znižujú ceny. Avšak, všetok kožený nábytok, ak sa oň riadne postaráte, vydrží oveľa dlhšie, než nábytok z alternatívnych materiálov. S touto škálou nábytku však môžete mať pokoj v duši, že cena, ktorú zaplatíte bude určená na  kvalitný nábytok.

Kožený nábytok sa veľmi ľahko sa čistí. Škvrny od jedla či nápojov možno veľmi ľahko utrieť, stačí na to len vlhká handra. Dokonca aj zaschnuté škvrny od jedla (ako čokoláda, zmrzlina či torta) sa dajú odstrániť veľmi ľahko – zoškrabaním..

Hlavným problémom tohto typu nábytku je, že môže vyblednúť, ak je umiestnený na priamom slnečnom svetle a rovnako sa na ňom môžu vytvoriť trhliny či diery, ak nie riadne udržiavaný. Pravidelným používaním čistiaceho prostriedku na kožu  tomu môžete zabrániť a  dokonca je tým možné zachovať pôvodný vzhľad nábytku. Starať oň – tzn. aplikovať naň špeciálny prípravok by ste mali aspoň dva krát do roka.

Kožený-nábytok-2Na trhu existuje množstvo druhov sedačiek, ktoré vyzerajú ako doškriabané, preto v prípade, že nejaký škrabanec vznikne, nič sa nedeje. Aj keď niektorí ľudia dávajú prednosť nábytku, ktorý je dokonalý a chcú aby mal jedinečný vzhľad. Nie každý chce, aby jeho pohovka vyzerala rovnako ako pohovka ostatných, preto opúšťa trend a má viac prirodzený pocit.

Kožený-nábytok-3

Väčšina ľudí, ktorí si zakúpili kožený nábytok v minulosti alebo nedávno by boli veľmi neochotní vrátiť sa k nábytku potiahnutého normálnou tkaninou. Ich neochota vyplýva z výhod, ktoré kožený nábytok poskytuje a to predovšetkým z dôvodu uľahčenia starostlivosti, s ktorým prichádzajú všetky ostatné veci spojené s týmto druhom nábytku. Koža má aj tú výhodu, že je sezónna, čo v podstate znamená, že je v lete chladná a v zime teplá. Kožený nábytok má tiež krásnu vôňu a pretože máte k dispozícii široký výber farieb, môže byť kombinovaná  s takmer všetkými štýlmi vybavenia a aj dekorácie. Jedna vec je istá. Ak budete Váš kožený nábytok udržiavať v dobrej kondícii a budete sa oň starať, bude Vám slúžiť roky.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.