Nábytok zo skla – áno, alebo nie?

sklo1

Sklenený nábytok je dnes populárny ako nikdy predtým. Len sklenený nábytok je schopný vytvoriť futuristický alebo high-tech dizajn, ktorý je žiadaný množstvom ľudí na celom svete. Na druhú stranu, niektorí kupujúci vyhlasujú, že toto nie je najlepšie rozhodnutie pre dom alebo v kanceláriu, pretože to nie je praktické. Teraz sa pokúsime odpovedať na otázku, či sa oplatí sklenený nábytok kúpiť alebo nie .

Objavenie a zvýšenie popularity skleneného nábytku úzko súvisí s modernými technológiami.  Pred 20 rokmi mohol človek položiť televízor spolu s videom na drevený stolík a vyzeralo to príťažlivo. Avšak dnes by LCD televízor, plazma či domáce kino určite nevyzeralo na drevenom stolíku atraktívne. Sklenený nábytok je vyrobený zo špeciálneho druhu hrubého skla, ktoré je obvykle 15-20 mm hrubé, takže si môžete byť istí, že Váš sklenený stolík je úplne bezpečný, a nemôže sa zlomiť a tak poškodiť drahé zariadenia.

Iste, sklenený nábytok dnes zahŕňa nielen TV stolíky alebo konferenčné stolíky. Početné druhy regálov, jedálenské stoly, štýlové zrkadlá a dokonca aj zostavy s pestrou kombináciu ocele a skla sú pre Vás k dispozícii v mnohých miestnych a internetových obchodoch.

Ak vás rozmýšľate, aký nábytok si vybrať, sklenený alebo napríklad drevený či plastový, prvá vec, ktorú si musíte uvedomiť, je veľkosť miestnosti, v ktorej bude nábytok umiestnený. Ak si chcete vyskúšať niečo nové a ste pripravený na zmeny, sklenený nábytok a jeho moderný, štýlový vzhľad bude určite priťahovať pozornosť. Tiež si všimnite, že tmavý a masívny drevený alebo plastový nábytok opticky zmenšuje miestnosť, preto je vhodný len pre veľké izby. Pre menšie miestnosti je vhodný sklenený nábytok, ktorý má navyše aj jednu výhodu oproti drevenému. Na priamom slnečnom slnku nestráca svoju farbu.

sklo2-150x150

Vo všeobecnosti platí, že existujú dva hlavné mýty, ktoré bránia ľuďom v nákupe skleneného nábytku. Zatiaľ čo jedna časť potenciálnych zákazníkov si myslí, že nábytok zo skla je krehký, druhá časť zastáva názor, že je nepraktický a vyžaduje si neustálu údržbu. V skutočnosti si väčšina ľudí spája sklo s niečím, čo sa dá ľahko rozbiť, ale to sa netýka moderného skleneného nábytku. Vďaka vyrobeniu z bezchybného a hrubého skla má sklenený nábytok oveľa dlhšiu trvanlivosť než napríklad drevený či plastový. Ak si myslíte, že na skle bude viditeľný každý odtlačok prsta, ste na omyle. Vďaka matnému povrchu a čiernej alebo sivej farbe nielenže nevidno odtlačky, ale tiež nevidno ani prach a nábytok má tak svieži vzhľad.

Je to stále len na Vás, aký nábytok si vyberiete a ako si skrášlite Váš domov, ale ak Vás láka pocit svetla a voľnosti, ktorý dáva sklenený nábytok, neváhajte nad jeho kúpou.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.